۱۰ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۵

آلودگی هوای تهران ربطی به بنزین پتروشیمی ندارد

علی مروی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بنزین تولید پتروشیمی‌ها در تهران توزیع نشده است، تصریح کرد: بنابراین آلودگی تهران ربطی به بنزین تولید داخل ندارد.

مرویبه گزارش عیارآنلاین، علی مروی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اختلاف نظرها بر سر آلایندگی بنزین تولید داخل اظهار کرد: من فکر می‌کنم واردات بنزین برای ما بهتر است، چرا که بنزینی که در پتروشیمی‌ها تولید می‌شود، می‌تواند به محصول گران قیمت‌تری تبدیل شود، لذا واردات بنزین به نفع ما خواهد بود.

مروی با اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان در سالهای گذشته یاد آور شد: در آن زمان ما ناچار به تولید بنزین در داخل بودیم. من خودم در دوران مسئولیتم پیگیر این موضوع بودم، زیرا همان زمان هم برخی کارشناسان نفتی بر سر آلوده بودن یا نبودن بنزین‌های تولید داخل اختلاف نظر داشتند، اما نهایتا ‌گفتند که بنزین تولیدی آلایندگی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بنزین تولید پتروشیمی‌ها در تهران توزیع نشده است، تصریح کرد: بنابراین آلودگی تهران ربطی به بنزین تولید داخل ندارد.

مروی با بیان این که آلودگی بنزین نمی‌تواند تنها عامل آلودگی هوا باشد، اضافه کرد: ماشین‌های غیر استاندارد حتی اگر بنزین یورو ۴ هم داشته باشند، باز هم سوخت ناقصی خواهند داشت و تولید آلودگی می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اظهاراتی مبنی بر این که گفته می‌شود بنزن موجود در بنزین‌های تولید داخل از حد مجاز بیشتر است، تاکید کرد که با وجود این اختلاف‌نظرها و به صرفه بودن واردات، واردات بنزین به نفع ما خواهد بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: