۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۸

عضو کمیسیون عمران: دولت قبل از نوسازی به ساکنان بافت‌های فرسوده شهری تضمین بدهد

وضعیت بافت‌های فرسوده شهری در کشور مناسب نیست، دولت باید از فرصت بی‌نظیر ساخت واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده با ارائه یک سری مشوق و یک برنامه‌ عملیاتی نهایت استفاده را ببرد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: استفاده از بلندمرتبه سازی و فناوری‌های نوین در بخش ساخت و ساز مسکن، کشور را از وضعیت کنونی نجات می‌دهد.

هم‌اکنون حدود 70 هزار هکتار بافت فرسوده شهری در کشور داریم، قسمت‌هایی از شهر تهران به بافت فرسوده تبدیل شده و نیاز است هر چه زودتر در خصوص نوسازی آنها اقدامات لازم انجام شود.

دولت باید به ساکنان این بافت‌های فرسوده تضمین دهد که پشتیبان نوسازی است،دولت باید برای نوسازی بافت‌های فرسوده مقدمات آن را از جمله مبالغ مورد نیاز برای ساکن شدن ساکنان را فراهم کند، به‌عبارت دیگر دولت باید قرارداد مربوط به اجاره یک واحد مسکونی را امضا کند و به ساکنان بافت‌های فرسوده اعلام کند که یک سال دیگر بیاید و در واحد خود ساکن شود،‌ یعنی دولت تضمین بدهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که دولت در این بخش باید سرعت عمل داشته باشد، افزود: نوسازی خانه‌های بافت‌های فرسوده مشکلات زیرساختی ندارد، چراکه آب، برق، شبکه فاضلاب،‌مدرسه،‌ مسجد و همه امکانات زیربنایی و روبنایی را دارد.

به‌گفته خسروی، در نوسازی بافت‌های فرسوده شهری معماری ایرانی-اسلامی نیز رعایت خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: