۱۰ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵

تولیدات صنعتی ایران ۰.۷ درصد رشد کرد

بانک جهانی از رشد ۰.۳ درصدی تولیدات صنعتی جهان در مارس ۲۰۱۴ خبر داد و اعلام کرد تولیدات صنعتی ایران در همین ماه ۰.۷ درصد رشد داشته است

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم، بانک جهانی در گزارشی جدید از سلسله گزارش های ماهانه خود اعلام کرد تولیدات صنعتی ایران در ماه مارس ۲۰۱۴ رشد ۰.۷ درصدی داشته است.

بانک جهانی

تولیدات صنعتی ایران که در سال ۲۰۱۳ رشد منفی ۱۰ درصدی را تجربه کرده بود در ماه های ژانویه، فوریه و مارس امسال به ترتیب با رشد ۱.۴ درصدی، ۰.۲ درصدی و ۰.۷ درصدی مواجه شده است. رشد تولیدات صنعتی ایران در سال ۲۰۱۲ نیز منفی ۲۰.۲ درصد اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش متوسط رشد تولیدات صنعتی جهان در مارس ۲۰۱۴ بالغ بر ۰.۳ درصد بوده است. کشورهای صنعتی در این ماه رشد ۰.۵ درصدی در تولیدات صنعتی خود را تجربه کرده اند و این رقم برای کشورهای در حال توسعه صفر اعلام شده است.

میزان رشد تولیدات صنعتی برای برخی کشورها در ماه مارس ۲۰۱۴ به این شرح اعلام شده است: آمریکا ۰.۹ درصد، ژاپن ۰.۷ درصد، منطقه یورو منفی ۰.۵ درصد، انگلیس منفی ۰.۱ درصد، چین ۰.۷ درصد، ترکیه منفی ۰.۸ درصد، روسیه ۰.۴ درصد، عربستان منفی ۱.۶ درصد، و هند ۱.۸ درصد.

                                                                                                 جدول: آمار بانک جهانی از تولیدات صنعتی جهان 

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: