۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۰

روحانی:کشور باید از واردات محصولات خارجی بی نیاز شود

رئیس‌‌جمهور گفت: امسال سال رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است و باید تلاش کنیم در زمینه های مختلف علمی و فناوری روی پای خود بایستیم و کشور را از واردات محصولات خارجی بی نیاز کنیم

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم راه اندازی خط تولید ماده اولیه و محصول نهایی هورمون رشد انسان در شرکت داروپخش تهران، گفت: خوشحالم به ملت ایران اعلام کنم که جوانان و دانشمندان ایرانی قدم های شایسته‌ای در زمینه فناوری های نوین برداشته اند تا کشور ما را در زمینه دارو خودکفا کنند.

وی افزود: کشور در زمینه داروی هورمون رشد کاملا متکی به خارج بود اما حرکت بسیار خوبی در زمینه بایوتکنولوژی از سوی طراحان و مهندسان و متخصصان داخلی انجام شد تا کشور در این زمینه بی نیاز از خارج شود.

روحانی

رئیس شورای عالی سلامت با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید روی پای خود بایستیم و تولیداتمان را به خارج از کشور صادر کنیم، گفت: با تولید شمار زیادی از داروهایی که پیش از این از خارج وارد می‌شد واردات آن‌ها از اسفندماه متوقف شد و تلاش می کنیم با تولید سایر محصولات مورد نیاز در زمینه پزشکی و دارویی علاوه بر صرفه جویی ارزی به استقلال کامل برسیم.

روحانی ضمن قدردانی از همه محققانی که در زمینه شرکت‌های دانش بنیان کار می‌کنند، گفت: ملت ایران در زمینه‌های مختلف علمی و دستیابی به فناوری‌های نوین، مسیر خود را به سمت کمال ادامه خواهد داد.

وی گفت: ساخت تمام وسایل خط تولید داروی هورمون رشد و نیز آزمایشگاه مختص به این محصول در داخل کشور موضوعی قابل توجه است که حتی کشورهای صنعتی که ما از محصولات آنها استفاده می‌کردیم نسبت به استاندارد بودن این دستگاه‌ها اذعان دارند.

رئیس‌‌جمهور علاوه بر افتتاح بخش تولید داروی هورمون رشد انسان که برای نخستین بار در ایران انجام شده است از خط تولید داروهای استریل کارخانجات دارو پخش بازدید کرد.

در جریان این بازدید همچنین از طرف سازمان تامین اجتماعی دفترچه و سوابق بیمه‌ای حسن روحانی تقدیم وی شد.

با راه اندازی خط تولید هورمون رشد با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد ریالی و 500 هزار دلاری، در این عرصه سالانه مبلغ 80 میلیارد تومان که پیش از این بابت واردات هورمون رشد هزینه می شد صرفه جویی شد.

تولید هورمون رشد تا کنون فقط در انحصار 4 کشور آمریکا، دانمارک ، کره جنوبی و انگلیس بود.

سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقاء رضایتمندی بیمه شدگان از طریق توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات اقدام به ارائه خدمات بیمه ای به بیمه شدگان کرده است.

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: