۱۰ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۱

ایران بزرگترین صادرکننده نفت به ترکیه شد

قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با تشریح آخرین وضعیت صادرات نفت ایران به ترکیه از صدور روزانه ۱۱۰ هزار بشکه طلای سیاه به این کشور همسایه خبر داد و درباره صادرات نفت به هند گفت: در شرایط فعلی مشکلی در روند صادرات نفت ایران به هند وجود ندارد و فروش نفت همچون گذشته در حال انجام است.

قمصریبه گزارش عیارآنلاین، سید محسن قمصری در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به تمدید قراردادهای صادرات نفت خام ایران به ترکیه، گفت: در حال حاضر صادرات نفت ایران به ترکیه مطابق با سهمیه های تعریف شده انجام می شود.

قمصری با تاکید بر اینکه حجم صادرات نفت ایران به ترکیه در سال جاری تغییری نکرده است، تصریح کرد: بر اساس توافق با پالایشگرهای ترکیه به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار بشکه نفت خام به این کشور همسایه صادر می شود.

بنا بر این گزارش، ایران با پشت سر گذاشتن عراق در ماه مارس سال جاری میلادی و با صادرات ۴۷۸ هزار تن نفت خام به بزرگترین صادرکننده طلای سیاه به ترکیه تبدیل شده است.

ترکیه در ماه مارس از مجموع ۱.۲ میلیون تن نفت خام وارداتی ۴۷۸ هزار تن را از ایران وارد کرد. این کشور همچنین ۲۹۰ هزار تن نفت از عراق و ۱۷۶.۵ هزار تن نفت از نیجریه وارد کرد.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران همچنین در خصوص توافق های جدید با هند و سایر کشورهای خریدار نفت ایران برای دریافت پول نفت با ارزهای محلی، بیان کرد: شرکت ملی نفت ایران تنها، مسئولیت فروش و صادرات نفت را بر عهده دارد.

قمصری با تاکید بر اینکه مسئولیت دریافت ارز حاصل از فروش نفت ایران با بانک مرکزی است، تبیین کرد: اطلاعی از توافق انجام گرفته با هند برای دریافت پول نفت ایران با روپیه و یا ریال عمان ندارم.

به گفته مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران در شرایط فعلی مشکلی در روند صادرات نفت ایران به هند وجود ندارد و فروش نفت همچون گذشته در حال انجام است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: