۱۰ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴

بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارایه می‌شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشی در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضای کسب و کار استخراج شود همچنین بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارایه می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از فارس «علی ربیعی» روز جمعه در حاشیه افتتاح نخستین خط تولید هورمون رشد انسانی توسط رییس جمهوری به خبرنگاران گفت: همه وزارتخانه ها به دستور رییس جمهوری موظف شده اند تا برنامه های خود را در حوزه اشتغال اعلام کنند .

وی ادامه داد : برای ایجاد اشتغال هم از سوی وزارتخانه ها و هم در استان ها، برنامه ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشی در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضای کسب و کار استخراج شود همچنین بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارایه می شود.

ربیعی

ربیعی خاطر نشان کرد: دولت نیز در هر چند جلسه ای که تشکیل می دهد، به صورت آرام و تدریجی بخشی از موانع تولید را برداشته است.

ربیعی گفت: در چند سال گذشته با رشد منفی انباشته شده اقتصادی مواجه بوده ایم، که از نیمه دوم سال گذشته تلاش شد این رشد به سمت مثبت حرکت کند و امسال تلاش داریم تا نرخ رشد اقتصادی را به سه درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه جهت گیری کلی دولت رونق تولید و خروج از رکود است، عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسایل خارجی، اهتمام مدیریت مسایل کارشناسی و علاقه مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیری از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.

وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی به تشکیل جلسه شورای عالی اشتغال در هفته دوم فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: رییس جمهوری تاکید کردند همه دستگاه ها با همین شرایط و بودجه موجود، برنامه های اشتغال خود را بیان کنند و همین طور برنامه شغل های اجتماعی که بیشتر به منزله ایجاد شغل در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته است.

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی افزود: اکنون میزان اشتغال زایی بخش «آی سی تی» و کشاورزی مشخص شده و در حوزه توریسم، گردشگری، صنایع دستی و همچنین مشاغل سبز و محیط زیست نیز برنامه ها در حال تدوین است.

ربیعی خاطر نشان کرد: پیام دیگر رییس جمهوری در شرکت تولیدی داروپخش این است که دولت به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی توجه دارد و حامی سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

وی گفت: دولت، همه تلاش خود را در این باره به کار می بندد و از نظام بانکی خواسته است که در خدمت تولید قرار گیرد.

وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی همچنین درباره سامانه الکترونیکی تامین اجتماعی افزود: با راه اندازی این سامانه بیمه شدگان می توانند سوابق بیمه و نحوه محاسبه حق بیمه را در این سامانه مشاهده کنند.

ربیعی ادامه داد: خوشبختانه بیمه ها با دو شعار مسوولیت پذیری و کارآمدی جهش بزرگی در فعالیت های خود داشته اند و تامین اجتماعی نیز برنامه های خود را در این راستا تنظیم کرده است که امیدواریم کارگران رضایت بیشتری از درمان در تامین اجتماعی هم داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری صبح جمعه در شرکت داروپخش حضور یافت و نخستین خط تولید هورمون رشد انسانی را به صورت رسمی افتتاح کرد.

با افتتاح این خط تولید، سالانه حدود ۸۰ میلیارد تومان از خروج سرمایه به خارج کشور جلوگیری می شود.

با راه اندازی این خط تولید، ایران پنجمین کشور دارنده این فناوری در جهان می شود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: