۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱

پیش‌بینی خرید 8 میلیون تن گندم در سال جاری

مدیرعامل بانک سپه گفت: در حالی که سال 92 حدود 5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد، پیش‌بینی می‌شود امسال 8 میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید کامل تقوی‌نژاد مدیرعامل بانک سپه در گفت‌وگو با فارس و در پاسخ به این سؤال که آیا امسال کلیه مطالبات کشاورزان گندمکار بدون تأخیر مانند سال گذشته پرداخت می‌شود، گفت: امسال برخی اتفاقات باعث شد که کمی وضعیت پرداخت‌ مطالبات گندمکاران نسبت به سال گذشته متفاوت شود.

وی افزود: دولت در شهریور ماه سال 92 قیمت خرید تضمینی را حدود 40 درصد نسبت به سال قبل بیشتر اعلام کرد و به همین دلیل استقبال کشاورزان برای کشت این محصول بیشتر شد.

نان گندم

مدیر عامل بانک سپه تصریح کرد: سال 92 حدود 5 میلیون تن گندم خریداری شد، ولی پیش‌بینی خرید امسال حدود 8 میلیون تن است.

تقوی‌نژاد بیان داشت: خرید تضمینی گندم سال گذشته به 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت، در حالی که امسال به بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم هزار و 50 تومان است که با احتساب هزینه حمل و نقل به هزار و 100 تومان می‌رسد که اگر میزان گندم خریداری شده، امسال به بیش از 8 میلیون تن برسد، به بیشتر از 8 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: متولی خرید گندم سال قبل فقط شرکت بازرگانی دولت بود، ولی امسال علاوه بر سازمان تعاونی روستایی مجموعه وزارت جهاد کشاورزی هم وارد شده‌است.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: