۸ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹

ترویج تولیدات داخلی در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي است

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: ترویج تولیدات داخلی فرصتی برای مقاوم سازی اقتصاد است

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از شاتا ،علی یزدانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: باید بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه جدی باشد.

این مسئول با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به عمل و کار مداوم است، تصریح کرد: زدن پلاکارد، بنر و برگزاری همایش‌ها اگر چه فعالیت مطلوبی محسوب می‌شود اما نمی‌تواند موجب اجرای مطلوب اقتصاد مقاومتی در جامعه شود.

معاون توسعه مدیریت صنایع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری باید تلاش مضاعف، همدلی و عارضه‌یابی و حرکت جهادی رشد و تعالی و خارج از رکود است.

اقتصاد مقاومتی

یزدانی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون‌زا و برون‌نگر است، ادامه داد: باید همه قوا برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش خود را به کار گیرند.

وی با بیان اینکه توجه به مصرف تولیدات داخلی برای مقاوم سازی اقتصاد ضروری است، ادامه داد: در این میان نقش سازمان صنعت، معدن و تجارت بیشتر است.

این مسئول با اشاره به اینکه باید با کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت کار در تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت، تصریح کرد: کاهش مصرف انرژی و تولید محصولاتی که قابل رقابت باشد، باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان در بین ۳۱ استان کشور دهمین استان با نرخ بیکاری بالا است، تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های مطلوب در حوزه‌های مختلف ضروری است به این ظرفیت‌ها بیشتر توجه شود.

معاون توسعه مدیریت صنایع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمار مدیران در خصوص وضعیت اشتغال استان قابل دفاع نیست، ادامه داد: ضروری است با شناسایی ظرفیت‌های استان حرکت استان به سوی توسعه بیشتر باشد.

*فعالیت ۱۱۷۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در زنجان

یزدانی با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۱۷۰ واحد صنعتی در استان زنجان که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، افزود: برخی از این واحدها غیر فعال هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۹۷۲ مجوز سرمایه‌گذاری در استان زنجان ارائه شده است، افزود: ۲.۴۸ درصد از مجوزهای اخذ شده در کشور متعلق به استان زنجان است.

این مسئول با اشاره به اینکه طرح‌های صنعتی استان زنجان باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: با تحقق این طرح زمینه اشتغال ۶۵ هزار نفر در استان فراهم می‌شود.

معاون توسعه مدیریت صنایع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در استان زنجان ۵۲ هزار بافنده فرش فعالیت می‌کند، یادآور شد: از ظرفیت این بخش به نحو مطلوبی استفاده نشده است.

یزدانی با اشاره به اینکه استان زنجان یکی از محورهای توسعه صنایع دستی است، تصریح کرد: باید از ظرفیت این بخش بیشتر استفاده شود.

وی در پایان با معرفی سعید سیاری به عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از زحمات علی معصومی رئیس سابق این سازمان تقدیر کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: