۸ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷

فرمول قیمت‌گذاری خودرو نهایی شد

رییس شورای رقابت اعلام کرد: فرمول قیمت‌گذاری خودرویی این شورا هفته پیش نهایی شده اما با توجه به اظهارات دکتر نوبخت اعلام نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، رضا شیوا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ در جلسه هفته گذشته شورای رقابت اصلاحیه فرمول قیمت گذاری خودرو نهایی شد اما با توجه به صحبت‌های معاون برنامه ریزی رییس جمهور بنا شد فعلا از اطلاع رسانی رسمی راجع به آن خودداری شود تا تدابیر دولت به شکل دقیق دراین حوزه معلوم شود.

وی ادامه داد:‌دولت در راستای حمایت از خودروسازان بنا شده اختصاص ارز مبادله‌ای به آن‌ها را به شکل گذشته ادامه دهد و باید دید که آیا با توجه به این حمایت‌ها تدابیر نهایی اندیشیده و اجرایی خواهد شد یا خیر؟

رضا شیوا شورای رقابت

رییس شورای رقابت درباره فرمول جدید شورای رقابت درحوزه خودرو نیز توضیح داد: فرمول ما با تاکید بر کیفیت شکل گرفته به طوری که خودروسازان دراین حوزه با جریمه و یا پاداش ۲.۵ درصدی روبرو می‌شوند.همچنین متغیر بهره وری نیز در فرمول جدید با تاکید زیادی وجود دارد.

شیوا افزود: همچنین با مکاتباتی که با بانک مرکزی داشتیم نرخ تورم بخشی جدید دریافت شد که هر چند با توجه به کاهش شاخص کل تورم در اقتصاد ایران تغییر داشته اما همچنان مثبت است.

وی درباره بحث‌هایی که پیراموان افزایش قیمت خودرو مطرح شده، عنوان کرد: شورای رقابت هیچ گونه صحبتی در رابطه با قیمت نمی‌کند و آنچه وظیفه ما است تعیین کردن دستورالعمل قیمت گذاری است که کار کارشناسی آن هفته پیش تمام شد و در انتظار نهایی شدن برنامه‌های دولت است.

رییس شورای رقابت خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است این است که قیمت نهاده‌های تولید بالا رفته و البته با بالا رفتن نرخ انرژی و همچنین تلاش برای بالا بردن میزان کیفیت شاید در حوزه‌هایی افزایش قیمت اجتناب‌ناپذیر باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: