واردات مثل قطار سریع‌السیر، صادرات مثل کامیون قدیمی

یک کارآفرین برتر حوزه کشاورزی با بیان اینکه اصولاً طرز تفکر ما خارجی پسند شده، گفت: حمایت از واردات بیش از صادرات می‌شود و با افزایش عرضه و فروش محصول اشتغال داخلی افزایش می‌یابد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود بامداد تعاونگر نمونه در گفت‌وگو با فارس، در مورد افزایش واردات در بخش کشاورزی، اظهار داشت: دلیل اول بروز این مسئله بسته‌بندی محصولات کشاورزی است، چون در این بخش در کشور ما ضعف وجود دارد و تولید کننده نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

واردات کشاورزی

این فعال بخش تعاونی گفت: اصولاً طرز تفکر ما خارجی پسند شده و فکر می‌کنیم محصولات اروپایی از محصول داخلی بهتر است، درحالی که محصولات غذایی کشور ما از همه دنیا بهتر و با کیفیت تر است.

وی با بیان اینکه در واردات انگیزه‌هایی هست که در صادرات نیست، ادامه داد: واردکنندگان معمولاً بیشتر تحت حمایت هستند و واردات مثل قطار سریع‌السیر است و صادرات مثل کامیون قدیمی است.

بامداد تصریح کرد: تا حدی تسهیلات مشهود و غیر مشهود برای وارد کننده وجود دارد که مسابقه واردات به وجود آمده است.

بامداد گفت: همیشه وارد کنندگان پشت پرده حمایت می‌شوند، اما برای صادرکنندگان این طور نیست و اگر کارشکنی در کار آنها هم بشود، جای تعجب ندارد.

کارآفرین برتر بخش کشاورزی گفت: اگر دولت از عرضه محصول داخلی با شکل ظاهری مناسب حمایت کند و مقدمات صادرات آن فراهم شود، اشتغال هم افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مزیت کشور ما چه به لحاظ کیفی و چه کمی در بخش کشاورزی است، گفت: اشتغال داخلی در صورت فروش به قیمت مناسب محصول باغدار و کشاورز ایجاد می‌شود.

به گفته وی، هم‌اکنون کشاورزان به دلیل نبود بازار عرضه، محصول تولیدی خود را نمی‌توانند بفروشند، بنابراین نمی‌توانند شغل جدید ایجاد کنند و همان اشتغال موجود در آن بخش هم دچار مشکل می‌شود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: