۷ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰

وزیر صنعت: مخالف و موافق افزایش قیمت خودرو نیستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به قیمت خودرو گفت: ما نه مخالف و نه موافق کاهش یا افزایش قیمت خودرو نیستیم.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از تسنیم، محمدرضا نعمت زاده عصر دیروز در حاشیه جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت با حضور در جمع خبرنگاران به بیان توضیحاتی در خصوص قرارداد ۶۵۰ میلیون یورویی این وزارت خانه با یک شخص خاص پرداخت و اظهار داشت: وزارت خانه از طریق روابط عمومی توضیحات لازم را در این رابطه اعلام کرده است البته ما سعی کردیم تا این موضوع به کوچه و بازار نکشد زیرا که از اساس نادرست بود اما ناچارا باید توضیحاتی را در این زمینه اعلام می‌کردیم.

نعمت زاده

* وزیر صنعت: مخالف و موافق افزایش قیمت خودرو نیستیم

وزیر صنعت در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی براینکه دولت مخالف افزایش قیمت خودرو است گفت: ما نه مخالف و نه موافق کاهش یا افزایش قیمت خودرو نیستیم.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی براینکه نظر دولت درباره افزایش قیمت خودرو چیست اظهار داشت: نه مخالف و نه موافق افزایش یا کاهش قیمت خودرو نیستیم چرا که این تصمیم در اختیار شورای رقابت است.

وی با تأکید براینکه تصمیم گیری برای قیمت خودرو در اختیار شورای رقابت است گفت: شورای رقابت در این باره تصمیم گیری خواهد کرد.

وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که “روزهای اخیر آقای نوبخت سخنگوی دولت اعلام کرده دولت مخالف افزایش قیمت خودرو است برهمین اساس لطفا نظر نهایی دولت درباره قیمت گذاری خودرو را بیان کنید” تصریح کرد: تاجایی که من یادم هست چنین تصمیم گیری در دولت نداشتیم ولی در اخبار نظرات مختلف در مورد موضوعات مختلف مطرح می‌شود. اینکه برداشت آقای نوبخت چه بوده است باید از خودش بپرسید.

وی افزود: دولت تصمیمی برای افزایش یا کاهش قیمت خودرو نگرفته و اگر تصمیمی در این باره اتخاذ شد حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم با تأکید براینکه طبق قانون و مصوبه شورای اقتصاد تصمیم گیری برای قیمت خودرو به شورای رقابت محول شده است افزود: در آن مقطع شورای رقابت با این استدلال که قیمت خودرو انحصاری است وارد عمل شد و تا زمانی که این مصوبه پابرجاست تصمیم گیری درباره قیمت خودرو در اختیار شورای رقابت است.

نعمت زاده البته تأکید کرد که شورای رقابت باید فرمول قیمت خودرو را تعیین کند ولی از ابتدا قیمت خودرو را تعیین کرده ، امیدواریم برگردد به همان تعیین فرمول خودرو.

وی با اشاره به جلسه وزارت صنعت با مسئولان شورای رقابت گفت: در همین خصوص با اعضای شورای رقابت جلسه ای داشتیم و در همان جلسه که خودروسازها نیز حضور داشتند بحث ما با آقای شیوا این بود که باید فرمول ارائه شود نه قیمت خودرو.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: