۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰

اختصاص ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان یارانه به صنعت و کشاورزی

وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به صنعت و کشاورزی اختصاص یافت که قطعا بسیار ناچیز است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از فارس محمد‌رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه سهم تولید در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها چه میزان خواهد بود، اظهار داشت: در حال حاضر 3 هزار و 400 میلیارد تومان برای تولید اعم از صنعت و کشاورزی اختصاص یافته که بسیار ناچیز است و قرار شد، این اعتبار به صورت سپرده در اختیار بانک‌ها قرار گیرد و از محل این سپرده‌گذاری چند برابر آن در جهت تامین نیاز واحد‌ها در بخش ارتقاء تولید، کاهش آلودگی‌ زیست‌محیطی و کاهش مصرف اجرا شود.

نعمت زاده

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بحث این بود که قیمت حامل‌های انرژی بیشتر شود، اما اکنون همین میزان اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا این میزان اعتبار برای حمایت از تولید هم راستا با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این بخش است، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت‌های هدفمندی یارانه‌ها برای افزایش تولید، بهره‌وری اشتغال، کاهش شدت انرژی و عدالت اجتماعی است، اما قطعا این میزان اعتبار برای تولید کافی نیست و باید برای آن فکری کرد، ما همیشه طرفدار تولید هستیم. اگر بتوانیم ایجاد اشتغال کنیم، افراد می‌توانند این 45 هزار تومان یارانه را در دو روز به دست آورند، در حالی که این رقم برای یک ماه در نظر گرفته شده است و در عین حال با این موضوع چرخه اقتصاد و رونق تولید و اشتغال ایجاد می‌شود.

به گفته نعمت‌زاده در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها دو کار اساسی صورت گرفته و وضع سلامت برای اینکه بیشتر مبتلا به عموم است، مدنظر باشد و طرح آن نهایی شده و از یک ماه پیش این طرح آغاز شده است و قطعا احساس رضایت در این بخش از سوی مردم وجود دارد و پس از آن بحث تولید در نظر گرفته شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: