۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۲

وزیر بهداشت: مردم نگران اعتبار ادامه طرح تحول سلامت نباشند

کسی نگران نباشد، به هر حال برای طرح تحول سلامت فکر و کار کارشناسی شده است و مطمئناً اعتبار آن هم فراهم می‌شود.بنابراین مردم نگران اعتبار ادامه طرح تحول سلامت نباشند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که پس از اجرای طرح تحول سلامت و افزایش مراجعات بیماران به بخش‌های دولتی، عنوان می‌شود که این مسئله باعث نگرانی بخش‌های خصوصی از کاهش مراجعات و همچنین، واکنش ذی نفعان در این حوزه می‌شود، آیا برای این مقوله فکری شده است؟ اظهار داشت: خیر، اینطور نیست، مسلماً طرح تحول در آینده به نفع بخش‌های خصوصی هم خواهد شد، چون برای نوع مراجعات فکر شده است، البته ما برای میزان مراجعات مردم به بخش‌های دولتی پیش بینی‌های بیشتری نسبت به آمارهای کنونی داشتیم، بنابراین آمار مراجعات مردم به بخش‌های دولتی پس از اجرای طرح تحول سلامت آنقدر هم بالا نیست.

آغاز اجرای بسته سوم تحول سلامت، از ۱۵ خرداد

وی با اشاره به اینکه این مسائلی که عنوان می‌شود طرح تحول سلامت به بخش خصوصی آسیب وارد می‌کند مسائل حاشیه ای است که نباید رسانه‌ها به آن بپردازند، افزود: انشالله بسته جدید طرح تحول سلامت را از روز ۱۵ خرداد ـغاز می‌کنیم. «بسته سوم طرح تحول نظام سلامت شامل حمایت از بیماران صعب العلاج و ارتقای کیفیت ویزیت در درمانگاه‌های دولتی است».

کسی نگران اعتبار نباشد

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برای ادامه طرح تحول سلامت در ماه‌ها و سال‌های دیگر فکری برای بودجه آن شده است، زیرا نگرانی‌های در این باره وجود دارد، خاطرنشان کرد: کسی نگران نباشد، به هر حال برای طرح تحول سلامت فکر و کار کارشناسی شده است و مطمئناً اعتبار آن هم فراهم می‌شود.بنابراین مردم نگران اعتبار ادامه طرح تحول سلامت نباشند.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: