تحویل دفاتر بیمه سلامت در تهران از طریق شرکت پست/ آغاز تحویل دفاتر از ۷ خرداد

طبق اعلام قبلی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در فرصت تعیین شده (از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد) در سامانه الکترونیکی بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کردند که هم اکنون مراحل توزیع دفاتر بیمه سلامت آغاز شده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس: انوشیروان محسنی بند‌پی با اشاره به اینکه سامانه الکترونیکی بیمه سلامت همگانی تا ۱۵ خرداد آماده ثبت نام از متقاضیان و افراد فاقد بیمه است اظهار داشت: طبق تجارب گذشته پیش‌بینی می‌شود در این مدت نیز تعدادی از افراد خواهان ثبت ‌نام باشند که ما نیز شرایط ثبت‌نام را فراهم کردیم.

وی تصریح کرد: طبق اعلام قبلی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در فرصت تعیین شده (از ابتدای اردیبهشت تا پایان خرداد) در سامانه الکترونیکی بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کردند که هم اکنون مراحل توزیع دفاتر بیمه سلامت آغاز شده است.

محسنی بند‌پی در خصوص نحوه توزیع دفاتر بیمه سلامت همگانی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده دفاتر از طریق پیش‌خوان‌های دولت به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و در واقع دفاتر پیشخوان دولت با ارسال پیامک به بیمه‌شدگان اعلام می‌کنند که دفاتر آنها آماده تحویل است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطر نشان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۵۲ هزار دفترچه در اختیار بیمه ‌شدگان قرار گرفته است که پیش‌بینی می‌شود تا ۲۰ خرداد تحویل دفاتر بیمه سلامت در بسیاری از استان‌ها به اتمام برسد.

وی افزود: هم اکنون دفاتر بیمه سلامت در استان‌های قزوین، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، مازنداران، شیراز،‌اصفهان و آذربایجان غربی روند خوبی را طی می‌کند و امیدواریم این روند در سایر استان‌ها نیز ادامه پیدا کند.

بندپی افزود: عمده فعالیت ما در خصوص تحویل دفاتر بیمه سلامت در استان تهران است که در این زمینه نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است دفاتر بیمه سلامت در استان تهران از طریق اداره پست به درب منازل متقاضیان و بیمه‌شدگان ارسال شود.

وی افزود: بیمه‌شدگان و متقاضیان بیمه سلامت در استان تهران هیچ هزینه‌ای را بابت دریافت دفترچه بیمه سلامت به اداره پست پرداخت نمی‌کنند و تنها مبلغ یک هزار تومان را در خصوص هزینه چاپ دفترچه‌ها باید پرداخت کنند.

بندپی تاکید کرد: تحویل دفاتر بیمه سلامت در استان تهران نیز از روزهای آینده و از طریق شرکت پست انجام خواهد گرفت ضمن اینکه طبق آمار ۷۵۰ هزار نفر در استان تهران متقاضی دفترچه بیمه سلامت هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: