پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران، مانع از قاچاق می شود

پاپی زاده: هرچند نمی‌توان منکر قاچاق بخش محدودی از گندم خوزستان شد، اما این مقدار آنقدر نیست که خوداتکایی در کشور را با چالش روبه‌رو یا استان خوزستان را از لیست تولیدکنندگان گندم کشور خارج کند.

به گزارش عیارآنلاین، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایانا با اعلام این خبر گفت: قاچاق گندم یا باید در کامیون‌های ۱۰ تنی یا وانت‌های دو یا سه تنی صورت گیرد که در جاده‌های قابل تردد که مورد رصد دقیق مرزبانان هستند، انجام شود.

نان گندم

عباس پاپی‌زاده افزود: بررسی‌های صورت‌گرفته با مسئولان محلی نشان می‌دهد قاچاق گندم از استان خوزستان در حجمی که گفته می‌شود عملاً نیازمند عبور روزانه سه تا چهارهزار کامیون یا وانت بوده که محال است این تعداد در یک برهه زمانی فصل برداشت، از چشم نیروی انتظامی دور بماند.

وی خاطرنشان کرد: هرچند نمی‌توان منکر قاچاق بخش محدودی از گندم خوزستان شد، اما این مقدار آنقدر نیست که خوداتکایی در کشور را با چالش روبه‌رو یا استان خوزستان را از لیست تولیدکنندگان گندم کشور خارج کند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌نظر می‌رسد اخبارهای منتشرشده پیرامون قاچاق گندم کمی اغراق‌ شده و غیر واقعی است و نمی‌تواند به لحاظ عقلایی درست باشد، اما قاچاق محدود گندم که به‌نظر می‌رسد برای تأمین گندم مورد نیاز شهرهای همجوار کشورهای همسایه است، از طریق راه‌های انحرافی و مالرو و یا بخشی از طریق لنج و رودخانه کارون میسر باشد.

پاپی‌زاده تصریح کرد: جلسات برگزارشده با مسئولان محلی، بر کنترل و توقف کامل قاچاق گندم از طریق افزایش انگیزه کشاورزان و پرداخت به‌موقع مطالبات نهاده‌ها مورد تأیید قرار گرفته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: