۵ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۰

ادامه مذاکرات ایران و روسیه برای انعقاد قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری انرژی

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه ما اخیراً با وزیر انرژی ایران در خصوص بسته کاملی از پروژه‌های انرژی به‌ارزش ۱۰ میلیارد دلار مذاکره و رایزنی کرده‌ایم که این پروژه‌ها در زمینه برق اجرا خواهد شد، از برگزاری دور بعدی مذاکرات در ماه سپتامبر میلادی (شهریور-مهر) در تهران خبر داد.

نوواک- وزیر انرژی روسیهبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، آلکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه در حاشیه همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ تصریح کرد: ما اخیراً با وزیر انرژی ایران در خصوص بسته کاملی از پروژه‌های انرژی به‌ارزش ۱۰ میلیارد دلار مذاکره و رایزنی کرده‌ایم که این پروژه‌ها در زمینه برق اجرا خواهد شد.

نوواک افزود: این پروژه‌ها شامل ساخت نیروگاه‌های برق‌آبی، مشارکت شرکت‌های روسی در عرضه تجهیزات و نوسازی شبکه انتقال برق ایران خواهد بود.

وزیر انرژی روسیه در ادامه افزود: شرکت‌های ما در خصوص مفاد خاص این قراردادها در حال کار و تلاش هستند. دور آتی مذاکرات ایران و روسیه برای نهایی کردن این قراردادها سپتامبر در تهران برگزار خواهد شد.

نوواک گفت: ایران همچنین قصد دارد تا همکاری‌های خود با روسیه در زمینه تولید برق هسته‌ای را نیز گسترش دهد. مسکو قصد دارد تا امسال قرارداد مربوط به احداث ۸ رآکتور هسته‌ای جدید در ایران را به امضا برساند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: