۵ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۵
معاون وزیر راه و شهرسازی

اجرای طرح مسکن اجتماعی با اتمام مسکن مهر

با اتمام پروژه‌های تعریف شده مسکن مهر در سطح کشور پرونده و طرح جدیدی با عنوان مسکن اجتماعی در کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، احمد اصغری‌مهرآبادی، معاون وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج با بیان اینکه اتمام پروژه مسکن مهر در استان‌های مختلف کشور نیازمند اعتبار است، اظهار کرد: بانک مرکزی بر اساس مصوبه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان را به مسکن مهر اختصاص داده که تاکنون ۴۴ هزار میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

به گفته وی، به منظور تکمیل و بسته شدن پرونده پروژه‌های مسکن مهر در کشور ۴۷ هزار میلیارد تومان دیگر قرارداد بسته شده است که با توجه به مشکلات موجود به نظر می‌رسد این اعتبار نیز پاسخگو نباشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای تکمیل و اتمام پروژه‌های مسکن مهر در کشور حداقل ۳ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است، خاطرنشان کرد: با تامین این میزان اعتبار می‌توانیم سقف وام و تسهیلات بانکی را از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهیم و مشکل تعداد زیادی از متقاضیان را که عموما افراد محروم هستند رفع کنیم.

اصغری‌مهرآبادی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برای سایر اقشار نیازمند جامعه نیز مسکن مهر ساخته می‌شود، اضافه کرد: با اتمام پروژه‌های تعریف شده مسکن مهر در سطح کشور پرونده و طرح جدیدی با عنوان مسکن اجتماعی در کشور آغاز خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، مسکن اجتماعی، مسکن حمایتی و مشارکتی است که مشکل مسکن نیازمندان کشور را حل خواهد کرد و از جمله برنامه‌ها و طرح‌های دولت تدبیر و امید بعد از پایان کار مسکن مهر برای رفع مشکل مسکن نیازمندان جامعه است.

اصغری‌مهرآبادی از تشکیل کارگروهی برای اجرای طرح‌های جدید مسکن در دولت یازدهم خبر داد و افزود: امیدواریم با تشکیل و فعالیت این کارگروه شاهد رفع موانع و مشکلات در حوزه مسکن نیازمندان جامعه باشیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگار مبنی بر اینکه آیا دولت برنامه خاصی برای واگذاری مسکن مهر به افراد مجرد جامعه دارد، تصریح کرد: برای زنان و دختران مجرد که ۳۵ سال سن به بالا دارند مسکن مهر در نظر گرفته شده اما در حال حاضر برنامه‌های برای مردان مجرد تعریف نشده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان به نقش مردم در تسریع روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، اظهار کرد: رفع موانع و مشکلات فرا روی مسکن مهر در استان نیاز به مشارکت و ورود مردم دارد.

اصغری‌مهرآبادی تصریح کرد: متقاضیان باید با آوردن به موقع سهم خود بستر اختصاص اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز از سوی بانک‌ها را فراهم و در مجموع روند اتمام پروژه‌های مسکن را تسهیل کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: