اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون در سال جاری

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی: درخواست‌های کشاورزان در حال حاضر برای تأمین ادوات مکانیزه به حق است و در این راستا بخش صنعت متعهد شد که پس از اصلاح زیرساخت‌ها بتواند پاسخگوی آن باشد.

به گزارش عیارآنلاین، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در گفتگو با ایانا گفت: در هجدهمین جلسه ستاد مکانیزاسیون کشاورزی کشور که روز گذشته با حضور محمود حجتی تشکیل شد، ضمن بررسی روند جذب خط اعتباری در سال گذشته، وزیر جهادکشاورزی به پاسخگویی بخش ماشین‌های کشاورزی به‌ویژه برای تأمین تراکتور و کمباین برداشت غلات تأکید کرد.

مکانیزاسیون کشاورزی

کامبیز عباسی افزود: درخواست‌های کشاورزان در حال حاضر برای تأمین ادوات مکانیزه به حق است و در این راستا بخش صنعت متعهد شد که پس از اصلاح زیرساخت‌ها بتواند پاسخگوی آن باشد.

وی خاطرنشان کرد: وزیر جهادکشاورزی همچنین به توسعه مکانیزاسیون در کلیه زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام، طیور و آبزیان تأکید کرده و گفته است که طرح جامع توسعه مکانیزاسیون که توسط مرکز توسعه مکانیزاسیون و با همکاری زیربخش‌های ذی‌ربط تدوین شده، باید نهایی شود، زیرا می‌تواند مسیر راه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور باشد.

عباسی ادامه داد: استفاده از مناسب از قابلیت‌های صندوق توسعه ملی کشور برای توسعه مکانیزاسیون از دیگر تأکیدات محمود حجتی بود که در این راستا سفارش‌های لازم ارائه شد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: پس از یک ماه انتظار و پیگیری‌های به‌عمل‌ آمده توسط وزیر جهاد کشاورزی و تعامل با بانک عامل و ستاد مکانیزاسیون کشور، مبلغ هشت‌ هزار میلیارد ریال برای سال جاری تخصیص یافت که اگرچه دربرگیرنده تمام نیازهای اعتباری حوزه مکانیزاسیون کشاورزی نیست، اما در این مرحله می‌تواند نویدبخش ارتقاء شاخص‌های توسعه مکانیزاسیون در فرآیند تولید محصولات زراعی، باغی، دام، طیور و آبزیان باشد.

وی یادآور شد: تاکنون در مجموع حدود ۷۵ درصد از خط اعتباری سال ۹۲ جذب شده که معادل پنج‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

عباسی تأکید کرد: با توجه به برنامه‌هایی که در حوزه مکانیزاسیون تدوین شده، امید می‌رود که برای ادامه آن، مساعدت‌های لازم مبذول شود.

وی در پایان اظهار داشت: مبلغ ابلاغ‌ شده تا هفته آینده توزیع استانی خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: