۵ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

بررسی نقاط ضعف و قوت پروژه بزرگراه ارتباطی مخابراتی ایران-اروپا

نمایندگان شرکت‌های ودافون، روس تلکوم، دلتاتلکوم و عمان تل همراه و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران در جلسات فشرده، به پیگیری مراحل اجرای بزرگراه ارتباطی ایران اروپا پرداختند. در این جلسات طرف‌های تشکیل دهنده این کنسرسیوم به بررسی نقاط ضعف و قوت اجرای پروژه و ارائه پیشنهادات جهت تسریع و گسترش آن پرداختند.

فضای مجازی - اینترنت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، نمایندگان شرکت‌های ودافون، روس تلکوم، دلتاتلکوم و عمان تل همراه و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران در جلسات فشرده، به پیگیری مراحل اجرای بزرگراه ارتباطی ایران اروپا پرداختند.

در این جلسات طرف‌های تشکیل دهنده این کنسرسیوم به بررسی نقاط ضعف و قوت اجرای پروژه و ارائه پیشنهادات جهت تسریع و گسترش آن پرداختند.

پروژه EPEG به عنوان بزرگراه ارتباطی ایران اروپا به عنوان نقطه ابتدائی ترافیک مخابراتی اروپا از فرانکفورت در آلمان شروع شده و با گذر از روسیه به ایران متصل شده و در نهایت توسط کشور عمان به کابل‌های بین‌المللی مخابراتی در آبهای آزاد جنوب متصل می شود.

این بزرگراه ارتباطی در نهایت با قدرت انتقال ۲۵ ترابایت ترافیک مخابراتی، به عنوان جایگزین اصلی کابل‌های دریای مدیترانه، می‌تواند نقش مهمی در ترانزیت ترافیک مخابراتی اروپا آسیا داشته باشد.

تا کنون دو فاز از این پروژه در دولت‌های دهم و یازدهم افتتاح شده و با اجرای کامل آن، پهنای باند اینترنت کشور نیز افزایش خواهد یافت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: