۵ خرد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۰

تهيه فهرست كالاهاي توليد داخل در راستاي اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي

مدير كل صنايع ماشين سازي و تجهيزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: فهرست كالاهاي ساخت داخل، كه با همكاري برخي تشكلهاي صنعتي در دست تنظيم است، به زودي انتشار خواهد يافت، كه با توجه به نقش و اثر اين فهرست در ترويج استفاده از محصولات ساخت داخل مي تواند گامي در راستاي اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي تلقي شود.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از شاتا، «كيومرث فروتني» افزود: تهيه و انتشار اين فهرست وظيفه قانوني است كه قانونگذار در قالب ماده ۳ قانون حداكثر استفاده از توان توليدي و خدماتي كشور، به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول كرده است.

كيومرث فروتني

وي تصريح كرد: اگر چه فهرست كالاهاي توليدي قيد شده در پروانه‌هاي بهره‌برداري واحدهاي صنعتي تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت در سايت بهين ياسا موجود و در دسترس علاقمندان است، ليكن با توجه به تكليف قانوني به منظور شفاف سازي و به روز رساني اقلام توليد داخل، اين فهرست در حال تنظيم است.
فروتني در ادامه اظهار كرد: دراين مرحله از تهيه فهرست كالاهاي توليد داخل، تمركز به اقلام پروژه‌اي، مانند
ماشين آلات و تجهيزات صنعتي، قطعات و تجهيزات برق و الكترونيك و اتوماسيوني است كه اين اقلام با توجه به اهميت و ميزان كاربرد آنها در اجراي پروژه هاي بزرگ كشور مورد توجه قرار گرفته اند.
مدير كل صنايع ماشين سازي و تجهيزات همچنين خاطرنشان كرد: بديهي است در ادامه اين كار، فهرست ديگر
كالاها و فرآورده‌هاي توليد داخل با همكاري تشكلهاي ذيربط توليدي ، تهيه و ارائه خواهد شد.
فروتني ابراز اميدواري كرد؛ فهرستهاي اشاره شده بتواند مرجع مناسبي در زمينه كالاهاي ساخت داخل و استفاده كليه افراد حقيقي و حقوقي كشور، به ويژه واحدهاي دولتي، عمومي و ساير سازمانها و شركتهاي موضوع ماده ۲ قانون حداكثر استفاده از توان توليدي و خدماتي كشور باشد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: