رتبه نخست ایران در فناوری نانو در بین کشورهای اسلامی

ایران رتبه نخست فناوری نانو در منطقه خلیج فارس و کشورهای اسلامی را دارد. همچنین مطابق اسنادی که ستاد فناوری نانو منتشر کرده است، ایران از نظر فناوری نانو هم اکنون در ردیف دوازدهم کشورهای جهان قرار دارد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، هاشم رفیعی تبار رییس پژوهشکده علوم نانو پژوهشگاه دانشهای بنیادی در همایش ملی نانو فناوری در علوم و مهندسی گفت: ایران رتبه نخست فناوری نانو در منطقه خلیج فارس و کشورهای اسلامی را دارد. همچنین مطابق اسنادی که ستاد فناوری نانو منتشر کرده است، ایران از نظر فناوری نانو هم اکنون در ردیف دوازدهم کشورهای جهان قرار دارد.

در حال حاضر ، وضعیت علم نانو در کشور مثبت و رو به رشد است و با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته ، ایران در علم نانو در رده کشورهای مطرح جهان قرار دارد.

باید مراقب باشیم با برنامه ریزی جلو برویم و لازم است تا پس از جمع بندی از موفقیت ها و کمبودها ، برای 10 سال آینده برنامه ریزی کنیم.

نانو فناوری باید بتواند زندگی معمولی مردم را تحت تاثیر قرار دهد و زمانی این علم به کار خواهد آمد که از دانش به فناوری تبدیل شده و به طور روزمره بتواند برای مردم قابل استفاده باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: