وزیر جهاد: جذب ۱۰ هزار کارشناس کشاورزی در دستور کار است

بر اساس تصویب مجلس جذب ۱۰ هزار نفر از کارشناسان کشاورزی در دستور کار است که در صورت تامین اعتبار این موضوع عملی خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، محمود حجتی در حاشیه بازدید از باغات سرمازده‌ و مناطق سیل‌زده شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: کشاورزان سختکوش مشگین‌شهری خوشبختانه با تلاش خودشان باغات خوبی را در این شهرستان ایجاد کرده‌اند اما متاسفانه به دلیل سرمای شدید اخیر و سرمازدگی حاصل از آن در باغات تولید میوه در این شهرستان در این سال به حد صفر رسیده است.

حجتی

وی تصریح کرد: باید برای این موضوع مهم فکر اساسی کرد و با برنامه‌های بلند مدت و مسائل پوشش مناسب بیمه‌ای محصولات کشاورزی را در نظر بگیریم و باید کاری کنیم که باغداران در سال‌های آینده به بحث باغداری و کشاورزی امیدوار باشند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته در کشور ما به موضوع حوادث و بلایای طبیعی به صورت جدی پرداخت نشده است که ما امیدواریم با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و کارشناسان این حوزه و با مدیریت ویژه این موضوع سعی خواهیم کرد میزان این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

حجتی خاطرنشان کرد: باغداران نیز باید در کار خودشان به این موضوع توجه داشته باشند که از تک محصولی بودن دوری کنند و سعی داشته باشند که با غرس کردن ارقامی مقاوم در مقابل سرما با این مشکلات در آینده مواجه نشوند.

این مسئول یادآور شد: سعی خواهیم کرد از طریق مجلس و دولت این موضوع را با پشتیبانی پیگیری کنیم تا پوشش بیمه‌ای مناسبی در خصوص محصولات آسیب‌دیده صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصویب مجلس جذب ۱۰ هزار نفر از کارشناسان کشاورزی در دستور کار است که در صورت تامین اعتبار این موضوع عملی خواهد شد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: