۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸

باید مراقب بود که از واردات بنزین، رانت ایجاد نشود

خسروی، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید مراقب بود که از واردات بنزین، رانت ایجاد نشود، تصریح کرد: مسئولان وزارت نفت باید این موضوع را به صورت شفاف به ملت ایران و نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی به صورت مستند گزارش دهند.

علسرضا خسرویبه گزارش عیارآنلاین، علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیمات اخیر مقامات درباره واردات بنزین به کشور، نسبت به پشت پرده واردات بنزین هشدار داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: دستگاه‌های نظارتی بیایند و کارایی خود را در این موضوع به اثبات برسانند.

خسروی با اشاره به اینکه بنزین تولیدی پتروشیمی‌های کشور در کلان شهر‌ها و شهرهای بزرگ به طور کلی توزیع نمی‌شده است، افزود: این فرضیه که مصرف این بنزین سبب آلودگی شهر تهران شده است، خنده آور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در دولت هشتم هم دیدیم که واردات اولویت اصلی تأمین بنزین مصرفی در کشور بود و مسئولان ذیربط اعتقادی به خودکفائی در تولید بنزین نداشتند.

خسروی با بیان اینکه باید مراقب بود که از واردات این بنزین، رانت ایجاد نشود تصریح کرد: باید دید که واردات بنزین به کشور از چه طریقی صورت می‌گیرد و چه کسی مسئولیت این معامله پر سود را برعهده دارد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: مسئولان وزارت نفت باید این موضوع را به صورت شفاف به ملت ایران و نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی به صورت مستند گزارش دهند.

خسروی با اشاره به اینکه متخصصان کشورمان توانائی تأمین بنزین مورد نیاز در کشور را دارند عنوان کرد: اگر عزم و اراده این موضوع در مسئولان وجود داشته باشد، می توانیم صادر کننده بنزین باکیفیت به خارج از کشور باشیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: