۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹

آیین‌نامه اعطای جایزه تجاری‌سازی فناوری به دانشگاه‌ها تصویب شد

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاون علمی هدف این آیین‌نامه را تشویق دانشگاه‌ها به تجاری‌ سازی فناوری‌های توسعه ‌یافته از طریق شرکت‌های دانش‌ بنیان متشکل از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها دانست

شرکت دانش بنیان

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو دکتر محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری از تصویب آیین‌نامه اعطای جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این آیین نامه در فاز اول به صورت پایلوت در برخی از دانشگاه‌‌ها اجرایی خواهد شد. آیین‌نامه اعطای جایزه تجاری‌ سازی فناوری به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از طریق دانش بنیان تابعه براساس پیشنهاد ستادهای راهبردی توسعه فناوری، تدوین و از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصویب شد.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاون علمی هدف این آیین‌نامه را تشویق دانشگاه‌ها به تجاری‌ سازی فناوری‌های توسعه ‌یافته از طریق شرکت‌های دانش‌ بنیان متشکل از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها دانست واظهار داشت: این آیین‌نامه تلاش دارد نقش اساتید و فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی که اقدام به تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری ‌سازی فناوری می‌کنند را در دانشگاه‌‌های کشور، برجسته و به جایگاه واقعی خود نزدیکتر کند.

بر اساس آیین‌نامه اعطای جایزه تجاری ‌سازی فناوری به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از طریق دانش بنیان تابعه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معادل 5 درصد از فروش محصولات دانش‌بنیان تابعه دانشگاه را به صورت جایزه پرداخت می‌کند.

وی در خصوص زمان اجرای آیین نامه اعطای جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: این‌ آیین‌نامه در مرحله نخست به صورت پایلوت در مورد تعدادی از دانشگاه‌های منتخب اجرا می‌شود و پس از ارزیابی اولیه به سایر دانشگاه‌ها تسری خواهد یافت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: