هنوز جایگاه انجمن‌های علمی مشخص نیست

وزیر علوم گفت: هنوز جایگاهی که قرار است انجمن‌های علمی در آنجا عرضه شوند مشخص نشده است در دنیا انجمن‌ها هستند که استانداردهای ملی را ارائه می دهند و در بنیان‌گذاشتن برنامه‌های توسعه نقش دارند اما در بخش تقاضا این نیاز در کشور ما وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس و انجمن‌های علمی سراسر کشور با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: شاه بیت این سیاست‌ها اقتصاد دانش بنیان است وزارت علوم نیروی متخصص را به جامعه عرضه می کند اگر بخواهیم خوب دقت کنیم تکلیف انجمن‌های علمی هم بخشی از این عرضه را تکمیل می کنند.

فرجی دانا

هنوز جایگاهی که قرار است انجمن‌های علمی در آنجا عرضه شوند مشخص نشده است در دنیا انجمن‌ها هستند که استانداردهای ملی را ارائه می دهند و در بنیان‌گذاشتن برنامه‌های توسعه نقش دارند اما در بخش تقاضا این نیاز در کشور ما وجود ندارد.

وزیر علوم با توجه به سه هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان گفت: اکثر این شرکت‌ها در حال ورشکستگی هستند چون کسی نمی‌آید به شرکت دانش‌بنیان مراجعه کند بسیاری از زیرنظام‌های مبادله عرضه و تقاضا وجود دارند اما کاملا نیستند.

از نبود مدل عرضه و تقاضا گله‌مندی شده است و می‌بایست این مدل طراحی و اجرا شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: