۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱

ماجرای فیلترینگ واتس‌آپ و اعلام جرم کمیته تعیین مصادیق مجرمانه علیه دو وزارتخانه

محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در مورد اینکه آیا رئیس جمهور می‌تواند مصوبات کمیته فیلترینگ و تعیین مصادیق مجرمانه را ابطال کند یا خیر، گفت: آن جلسه‌ای که در موردش حرف و حدیث‌هایی وجود دارد برخلاف ادعای افراد رسمیت داشته و مصوباتش لازم الاجراست و رئیس جمهور نمی‌تواند مصوبات این کمیته را ابطال کند،

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه علیه دو وزارتخانه متخلف در بحث عدم تمکین در اجرای فیلترینگ واتس‌آپ اعلام جرم کرده است.

چندی پیش دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد فیلترینگ نرم‌افزار واتس آپ در آخرین جلسه کمیته تصویب شده است.

واتس آپ

پس از این خبر همه منتظر اجرایی شدن این مصوبه بودند که محمود واعظی، وزیر ارتباطات اعلام کرد که به دلیل عدم شفافیت در برگزاری رای گیری فیلترینگ واتس‌آپ، اجرای این مصوبه انجام نمی‌شود. وی دلیل خود برای این ابهام را مشکلی در رای یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اعلام کرد.

وزیر ارتباطات همچنین تاکید کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده در نهایت رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا و پس از یک ساعت بحث مقرر کرد که تصمیم کمیته تعیین مصادیق اجرایی نشود تا این مساله در کمیسیون‌های مختلف شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات براساس نظر رئیس جمهور قرار بر این بوده که برای سیاستگذاری در مورد سایر شبکه‌ها هم در کمیسیون‌های مختلف شورای عالی فضای مجازی بررسی‌های لازم صورت گیرد و سیاستگذاری‌های مناسب در این زمینه انجام شود.

محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در نشست خبری دیروز در مورد اینکه آیا رئیس جمهور می‌تواند مصوبات کمیته فیلترینگ و تعیین مصادیق مجرمانه را ابطال کند یا خیر، گفت: آن جلسه‌ای که در موردش حرف و حدیث‌هایی وجود دارد برخلاف ادعای افراد رسمیت داشته و مصوباتش لازم الاجراست.

وی افزود: رئیس جمهور نمی‌تواند مصوبات این کمیته را ابطال کند، البته در خصوص اظهارات وزیر ارتباطات و عدم اجرای مصوبه کمیته از سوی وزارت ارتباطات نیز باید بگویم که شخص وزیر خلاف قانون کرده و وزیر باید در این خصوص پاسخگو باشد که چرا به مصوبات عمل نکرده است.

چهره‌ها:

۲ دیدگاه

 1. علی :

  مسئولین ما هنوز در 500سال گذشته شاید هم بیشتر زندگی می کنند
  چرا که اگه نتوانی برای یک موضوع راهکار و جایگزین پیدا کنی از جایی دیگر درز می کند که بت پرستی نتیجه ان هست
  اره بت پرستی و کفر
  ماجرای ویدئو هم یادمونه
  ماجرای سی دی و امثالهم
  ماجرای دیش و ماهواره و…
  چی شد 80 درصد مردم دزدکی و اشکارا ماهواره می بینند و نتیجه اش این همه جرم و جنایت و بدبختی ماست
  دوری از قران که پویا و هدایتگره نتیجه اش همینه

 2. من :

  وای چه بحث مهمی!
  الان تمامی آینده مملکت به این نرم افزار و این مصوبه بسته است. وای!!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: