۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸

تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای کاهش هزینه تحصیل

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلسبا اشاره به اینکه ارایه آموزش رایگان برای افزایش بار علمی کشور باید در دستور کار دولت قرار گیرد، گفت: متاسفانه زمزمه افزایش 25 درصدی شهریه مراکز آموزش عالی، آموزش را در کشور از هدف اصلی خود دور و به تجاری‌سازی نزدیک کرده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خانه ملت، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از افزایش 25 درصدی شهریه دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ‌گفت: این شیوه افزایش شهریه‌ها با روح آموزش رایگان در کشور مغایر است.

وی با بیان اینکه ارایه آموزش رایگان برای افزایش بار علمی کشور باید در دستور کار دولت قرار گیرد، گفت: متاسفانه زمزمه افزایش 25 درصدی شهریه مراکز آموزش عالی، آموزش را در کشور از هدف اصلی خود دور و به تجاری‌سازی نزدیک کرده است.

نماینده مردم محمود‌آباد و نور در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش شهریه دانشگاه‌ها به هیچ وجه مورد تایید کمیسیون آموزش مجلس قرار نخواهد گرفت، افزود: به نظر می‌رسد هر چه هزینه آموزش از دوش مردم برداشته شود به نفع کشور خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش شهریه دانشگاه‌ها در برخی مواقع به ترک تحصیل دانشجویان منجر می‌شود، ادامه داد: دولت باید با ارایه بسته‌های حمایتی ادامه تحصیل در مدارج بالا را تشویق کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید آموزش در کشور درگیر نرخ تورم شود، گفت: درگیری دانشگاه‌ها با مشکلات مالی آنان را به بنگاه اقتصادی بدل خواهد کرد تا مکانی برای آموزش و رشد علمی کشور.

فیاضی با انتقاد از سیاستگذاری اشتباه دولت در زمینه آموزش عالی کشور، تاکید کرد: دولت برای رسیدن به رشد علمی و در نتیجه رشد اقتصادی کشور باید ترویج آموزش رایگان را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم محمود‌آباد و نور در مجلس نهم، با یادآوری اقدام مثبت دولت در راستای رایگانی و کاهش هزینه‌های درمان، افزود: دولت باید به اهمیت ارایه آموزش رایگان در بهبود شرایط کشور نیز آگاه شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از تلاش کمیسیون متبوعش برای کمک به دولت در جهت کاهش هزینه‌های تحصیل خبر داد و گفت: بی‌شک در جلسات بعدی کمیسیون آموزش مجلس با دعوت از مسئولان وزارت علوم بحث کاهش شهریه دانشگاه‌ها را دنبال خواهیم کرد./

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: