۳۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰

افزایش تولید نفت ایران، در صورت وجود تقاضای بین المللی

امیرمسعود جباری‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز گفت: با توجه به تلاش صورت گرفته از سوی این شرکت، آمادگی برای افزایش تولید نفت خام وجود دارد، فقط منتظر باز شدن فضای بین‌المللی هستیم.

امیرمسعود جباری رادبه گزارش عیارآنلاین، امیرمسعود جباری‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به این که حجم تولید نفت خام تابع سیاست‌های کلی مصوب شده از سوی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران است، گفت: با توجه به تلاش صورت گرفته از سوی این شرکت، آمادگی برای افزایش تولید نفت خام وجود دارد. فقط منتظر باز شدن فضای بین‌المللی هستیم که در این صورت، مشکلی در تحقق برنامه تولید شرکت ملی نفت نخواهد بود.

جباری راد در پاسخ به این سوال که آیا وعده وزیر نفت مبنی بر افزایش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت، محقق می‌شود، گفت: در ابتدا باید فکری برای تقاضای افزایش تولید شود، البته این ظرفیت وجود داشت، فقط بنا به ضرورت، مدتی بسته شد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز در مورد این که آیا توقف تولید یک چاه منجر به کاهش تولید آن در زمان بهره‌برداری دوباره و یا عدم تولید نمی‌شود، توضیح داد: وقتی تولید از یک میدان نفتی متوقف شود، فشار افزایی ایجاد می‌شود. علاوه بر این، کارهایی که در یک سال و نیم گذشته انجام شد، کارهای بزرگی بود؛ چرا که در این مدت، بازسازی چاه‌‌ها و بررسی ظرفیت و توان تولید چاه‌ها و مخازن صورت گرفت.

جباری راد درمورد برنامه تولید گاز هم گفت: دراین زمینه همه امیدها به پارس جنوبی است البته سعی شده توان تولید میدان‌ها هم حفظ شود.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز با ابراز امیدواری از این که ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز تا قبل از زمستان امسال به تولید گاز کشور افزوده خواهد شد گفت: در یک سال گذشته کارهای زیادی برای توسعه پنج فاز در حال توسعه میدان گازی پارس جنوی انجام شده است. «به مجریان پروژه گفته‌ایم که این مقدار گاز را به ما برسانند که آنها هم گفته‌اند، می‌رسانند.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: