۳۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۳

سئوال از وزیر صنعت برای واگذاری بخش بازرسی وزارت صنعت به بخش خصوصی

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس از ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع واگذاری بخش بازرسی وزارت صنعت به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس موضوع واگذاری بخش بازرسی وزارت صنعت به بخش خصوصی را تشریح کرد و گفت: به وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با واگذاری بخش بازرسی این سازمان به بخش خصوصی در قالب نامه، تذکر و سئوال درخواست توضیح شده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر وزیر مربوطه در این رابطه گام‌های جدی و عملی برندارد از طریق مبادی دیگر اقدام می‌شود، افزود: از جمله این مبادی کمیسیون اصل ۹۰ است که درخواست می‌شود نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام کند.

محمداسماعیل سعیدی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه وزارت صنعت، نامه مجلس به این وزارتخانه را دلیلی برای اقدام خود عنوان می‌کند، گفت: این موضوع به دولت قبلی و اقدام برای بستن قرارداد مستقیم و حذف شرکت‌های واسطه بر اساس برنامه پنجم توسعه بر می‌گردد.

سعیدی با اشاره به روند طی شده برای رسیدن به این موضوع که این حوزه کاری به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: در حال حاضر اختلاف دولت و مجلس مبنی بر واگذاری وظایف حاکمیت به بخش خصوصی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: این موضوع با شفاف‌سازی و استفساریه برای تفسیر مطلب قابل حل و اقدام است.

اخیرا مباحثی در رابطه با واگذاری بخش بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت به بخش خصوصی در جامعه مطرح بود بطوری که این سازمان در حال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در این بخش از قراردادی به شرکتی است.

این مبحث علاوه بر ایرادات و معضلات مسئولیتی و کاری در بدنه بازرسی این وزارتخانه، باعث ایجاد تردید و عدم امنیت شغلی در بین کارکنان شاغل در این نهادها در سطح کشور شده و اخیرا نیز ابلاغیه اجرایی آن با تعیین بازه زمانی برای آن به سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطح استان‌ها ارسال شده است.

۳ هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان بازرس مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطح کشور مشغول به کار هستند که سهم آذربایجان‌شرقی از این تعداد حدودا ۲۰۰ نفر است.

۱ دیدگاه

  1. احمد :

    واعجبا، چه میکنه این بخش خصوصی!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: