۳۱ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

حذف دلار زمینه ساز تقویت پول ملی

دلار به یک ابزار سیاسی تبدیل شده و چندان معنا و مفهوم ارز بین المللی برای حل مشکلات مالی کشورها را ندارد. با حذف دلار از مبادلات تجاری ارزش پول ملی تقویت خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با خانه ملت گفت: حذف دلار از مبادلات تجاری کشورها اقدام مثبتی است، چرا که اکنون این ارز به یک ابزار سیاسی تبدیل شده و چندان معنا و مفهوم ارز بین المللی برای حل مشکلات مالی کشورها را ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دلار را یک اهرم فشار و ابزار سیاسی برای پیش برد اهداف امریکا دانست و افزود: تحریم روسیه نیز از جمله مسایلی است که باعث می شود کشورهای مستقل بیشتر به فکر حذف دلار از مبادلات تجاری باشند.

این اهرم فشار متاسفانه برعلیه ملت ایران نیزاستفاده شده، از این رو باید ضوابط مالی کشورها دوباره باز تعریف و به سمت این رود که دولت‌ها به خود اجازه ندهند از ابزارهای مالی، اهداف سیاسی خود را تحقق بخشند، چرا که این موضوع با استقلال کشورها منافات دارد.

حذف دلار از مبادلات تجاری بدون شک راه حلی است که از طریق آن می توان استقلال کشورها را حفظ کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که آیا حذف دلار از مبادلات تجاری به تقویت ارزش پول ملی کمک می کند بیان کرد: ارزش پول ملی طی چند سال اخیر بیشتر گرفتار مسایل روانی بود، درست است که پول پر قدرتی را وارد بازار کردیم، اما بازهم این افت ارزش پول تا حدی وابسته به مسایل روانی بود.

کشورهای سلطه گر به نوعی وانمود کردند که پول ایران ارزشی ندارد و خود ما هم خواسته یا ناخواسته به آن دامن زدیم و اگر دلار از مبادلات تجاری حذف شود قطعا پول ملی قوت خواهد گرفت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: