۳۰ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۲

کارت سوخت خودروهای کشور از چین و کره وارد می شود

سید محسن روحانی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به واردات با تناژ بالای انواع کارت سوخت از چین و کره جنوبی، اعلام کرد: فعلا فنآوری طراحی و تولید کارت هوشمند سوخت در داخل کشور وجود ندارد.

روحانی-کارت سوختبه گزارش عیارآنلاین، سید محسن روحانی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره خودکفایی صنعت پخش فرآورده‌های نفتی و سامانه هوشمند سوخت ایران در طراحی و تولید کارت‌های هوشمند سوخت و انرژی، گفت: در شرایط فعلی، کارت هوشمند سوخت به طور کامل و یا هسته (چیپ) آن از خارج کشور وارد می شود.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص مهمترین کشورهای صادرکننده کارت هوشمند سوخت به ایران، تصریح کرد: در شرایط فعلی از اکثر کشورها همچون چین و کره جنوبی هسته و یا کل کارت هوشمند سوخت را واردات می کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه به منظور تامین کل نیازهای کشور واردات معادل یکسال نیاز کشور به کارت هوشمند سوخت انجام می شود، بیان کرد: از این رو حجم واردات کارت سوخت در تیراژ بالا انجام می شود.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با یادآوری اینکه در شرایط فعلی هیچگونه کمبودی برای تامین کارت هوشمند سوخت خودروها وجود ندارد، تبیین کرد: تاکنون بیش از ۳۲ میلیون قطعه کارت هوشمند بنزین و گازوئیل صادر شده است که تعداد کل کارت های فعال هوشمند سوخت، حدود ۲۰ میلیون قطعه کارت است.

روحانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا امکان خودکفایی در طراحی و تولید کارت های هوشمند سوخت وجود ندارد، توضیح داد: در شرایط فعلی فنآوری طراحی و تولید کارت هوشمند سوخت در داخل کشور وجود ندارد و از این رو مجبور به واردات کارت سوخت هستیم.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خاطرنشان کرد: واردات کارت هوشمند سوخت یا به طور کامل و به همان بدنه و یا صرفا هسته و یا چیپ آن وارد کشور می شود.

بنا بر این گزارش، مسئولان سابق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از خودکفایی در طراحی و تولید نسل جدید کارت های هوشمند سوخت در کشور و خودکفایی از واردات در این حوزه خبر داده بودند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: