داروی زنبور عسل به میزان کافی در داخل تولید میشود

بسیاری از دارویی‌هایی که برای زنبور عسل در کشور تولید شده به صورت موثر هستند به همین دلیل انتظار می‌رود تولید‌کنندگان به جای استفاده از داروهای غیرمجاز که زیان‌های فراوانی را به همراه دارد از داروهای تولید‌شده در داخل کشور استفاده کنند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی خلج در حاشیه مراسم رونمایی از چهار قلم داروی دامپزشکی گفت: میزان صادرات دام از کشور ما زیاد نیست اما براساس سیاست‌های دولت تلاش می‌شود مازاد تولید را به کشور‌های دیگر صادر کنیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌ها این است که گوساله‌های پرواری چاق آماده‌ کشتار را که بازار داخلی توان فروش آن را ندارد، براساس مجوز وزارت جهاد کشاورزی و تاییدیه سازمان دامپزشکی صادر کنیم که پیش‌بینی می‌شود پنج محموله گوساله پرواری به عراق صادر شود.

خلج گفت: چندی است که تولید‌کنندگان زنبور‌ عسل ادعایی مبنی بر نبود داروی کافی برای زنبور‌ عسل داشته‌اند که این مساله از نظر من قابل قبول نیست چرا که در حال حاضر بسیاری از داروهای مجاز از کشور ما خارج می‌شود وعلاوه بر این در داخل نیز تولید کافی داریم.

وی افزود: بسیاری از دارویی‌هایی که برای زنبور عسل در کشور تولید شده به صورت موثر هستند به همین دلیل انتظار می‌رود تولید‌کنندگان به جای استفاده از داروهای غیرمجاز که زیان‌های فراوانی را به همراه دارد از داروهای تولید‌شده در داخل کشور استفاده کنند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: تولید‌کنندگان باید بدانند که این داروهای غیرمجاز برای تولیداتشان ضرر‌های فراوانی را به همراه دارد و در صورت مشاهده چنین داروهایی باید به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور به منظور برخورد با ورود به این داروها اطلاع دهند.

خلج با بیان این‌که داروی زنبور عسل به میزان کافی در کشور وجود دارد، گفت: می‌توان دغدغه‌ تولید‌کنندگان زنبور‌ عسل را برای گرانی داروهای تولید‌ شده در داخل کشور درک کرد اما باید این نکته را در نظر گرفت که داروهای قاچاق هرچند ارزان‌تر از داروی تولید‌ شده در کشور است اما زیان‌های زیادی را با خود به همراه دارد.

وی با اشاره به وجود کشتارگاه‌های صنعتی طیور در کشور گفت: در حال حاضر ۲۴۰ کشتارگاه صنعتی طیور آماده‌ فعالیت داریم که ۹۴‌ مورد دیگر در حال ساخت است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: در آینده بالغ بر ۳۰۰ کشتارگاه صنعتی طیور خواهیم داشت.

خلج با اشاره به کشتارگاه‌های صنعتی دام اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ کشتارگاه در حال احداث است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: