۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۴

توقف فروش نفت در بورس انرژی به دلیل تعمیرات در پالایشگاه تبریز

بنا بر اعلام شرکت ملی نفت ایران به دلیل انجام تعمیرات دوره ای در محل پالایشگاه نفت تبریز و عدم امکان عرضه و تحویل این محصول، عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران از امروز تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

فروش نفت در بورس انرژیبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بنا بر اعلام شرکت ملی نفت ایران به دلیل انجام تعمیرات دوره ای در محل پالایشگاه نفت تبریز و عدم امکان عرضه و تحویل این محصول، عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران از امروز (دوشنبه، 29 اردیبهشت ماه) تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

بنابر اعلان بورس انرژی زمان شروع دوباره عرضه محصول نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در این بورس اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ در ساعت 12 و 30 دقیقه روز 17 فروردین امسال نخستین محموله بشکه های نفت خام با حضور معاون وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، رییس سازمان بورس و مدیرعامل بورس انرژی عرضه و فروخته شد.

در این روز سه متقاضی برای خرید نفت خام با یکدیگر به رقابت پرداختند که یکی از آنان 146 بشکه نفت خام سبک ایران را چهار ریال بیشتر از قیمت پایه به نرخ 3 میلیون و 63 هزار و 31 ریال خریداری کرد و دو خریدار دیگر بقیه بشکه ها را به قیمت پایه خریدند. این در حالی است که حداقل بشکه های خرید 146 بشکه و حداکثر کل عرضه به میزان دو هزار و 920 بشکه تعییین شده بود.

همچنین در این روز بر اساس مصوبه هیات مدیره بورس انرژی نوسان 20 درصدی در قیمت لحاظ شده بود که بر این اساس حداقل قیمت دو میلیون و 450 هزار و 422 ریال و حداکثر قیمت در این رقابت سه میلیون و 675 هزار و 632 ریال بود.

به گزارش عیارآنلاین، پالایشگاه تبریز به عنوان محل تحویل نفت خام فروخته شده در بورس انرژی تعیین شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: