۲۹ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۱

بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه دوم امسال/ از واردات بنزین بی نیاز می شویم

عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: امیدواریم نخستین واحد پالایش ستاره خلیج فارس در نیمه دوم سال ۹۳ به بهره‌برداری برسد و با بهره‌برداری از این واحد از واردات بنزین بی‌نیاز خواهیم شد.

کاظمیبه گزارش عیارآنلاین، عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: امیدواریم نخستین واحد پالایش ستاره خلیج فارس در نیمه دوم سال ۹۳ به بهره‌برداری برسد و با بهره‌برداری از این واحد از واردات بنزین بی‌نیاز خواهیم شد.

کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اصلاح بیش از پیش سطح کمی و کیفی تولید بنزین در ایران در حال انجام است و در این راستا با وارد شدن تولیدات پالایشگاه ستاره خلیج فارس که تماماً با استاندارد یورو۴ تولید می‌شود، به‌نحو قابل قبولی سطح کیفی بنزین در کشور اصلاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی افزود: با وارد شدن تولیدات ستاره خلیج فارس به سیکل تولید و مصرف سوخت کشور هم از واردات بنزین و هم از تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی بی‌نیاز خواهیم شد.

کاظمی از برنامه وزارت نفت برای خودکفایی پالایشگاهی تولید بنزین در سال ۹۳ خبر داد و گفت: ما امیدواریم اولین فاز ۱۲۰ هزار بشکه‌ای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد که با بهره برداری از این واحد، ۱۲ میلیون لیتر در روز به تولید بنزین یورو۴ کشور افزوده خواهد شد و تحقیقاً از واردات بنزین بی‌نیاز خواهیم شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: