پیشنهاد سازمان امور عشایر: دام های عشایری توسط دولت خریداری شوند

قائم‌مقام سازمان امور عشایر: برخی از عشایر مناطق شمال شرق کشور به‌دلیل وجود خشکی مجبور هستند که دام‌های خود را روانه کشتارگاه کنند و در این راستا پیشنهاد شده است که بخشی از دام این عشایر خریداری و پرواربندی شود.

به گزارش عیارآنلاین، قائم‌مقام سازمان امور عشایر کشور امروز در گفتگو با ایانا گفت: در سال جاری برخی از مناطقآب و از جمله خراسان شمالی و رضوی، تهران، البرز و سمنان دچار خشکسالی شدند.

عشایر2

میرولی صفرزاده افزود: برخی از عشایر این مناطق به‌دلیل وجود خشکی مجبور هستند که دام‌های خود را روانه کشتارگاه کنند و در این راستا پیشنهاد شده است که بخشی از دام این عشایر خریداری و پرواربندی شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1387 نیز خشکسالی در مناطق مختلف کشور باعث شد که شرکت پشتیبانی امور دام و برخی از تشکل‌های عشایری، دام‌های عشایر را خریداری و پرواربندی کنند.

صفرزاده ادامه داد: این اقدام در سال جاری نیز می‌تواند برای بخش عشایری مؤثر واقع شود.

وی تصریح کرد: در زمانی که عرضه زیاد است، خرید دام توسط بخش خصوصی کمتر انجام می‌شود و عشایر برای تأمین علوفه و آب مورد نیاز در مضیغه قرار می‌گیرند.

قائم‌مقام سازمان امور عشایر کشور با اعلام اینکه اختصاص یک درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی در بخش عشایری می‌تواند کمک مؤثری در افزایش تولید گوشت قرمز داشته باشد، یادآور شد: هنوز اعتبارات فوق از صندوق به بانک کشاورزی منتقل نشده است.

صفرزاده اظهار امیدواری کرد که تا خردادماه این اعتبار اختصاص پیدا کند تا بتوانیم طرح‌ها را به بانک معرفی کرده و عملیات مربوط به پرواربندی را انجام دهیم.
وی در پایان تأکید کرد: طرح‌های مربوط به پرواربندی به محض اختصاص اعتبار مورد نیاز آغاز خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: