۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۶

پرداخت 1200 میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۸۰ درصدی خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت از ابتدای خرید تضمینی گندم که از ۲۰ فروردین آغاز شده تاکنون ۱.۳ میلیون تن گندم خریداری شده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه مشكلي در زمينه‌ي تامين كالاهاي اساسي در كشور وجود ندارد، از پرداخت حدود 1200 ميليارد تومان، بابت خريد تضميني گندم به كشاورزان خبر داد.

نان گندم

عباس قبادي افزود: ذخيره كالاهاي اساسي هم اكنون در شرايطي مطلوب قرار دارد و ميزان خريد تضميني گندم نيز كه از 20 فروردين ماه شروع شده، به بيش از يك ميليون و 300 هزار تن رسيده است.

وي به افزايش چشمگير خريد تضميني گندم در سال جاري اشاره و عنوان كرد: سال گذشته تا اين تاريخ حدود 700 هزار تن گندم خريداري و حدود 580 ميليارد تومان به حساب كشاورزان واريز كرده بوديم؛ اين در حاليست كه در سال جاري 80 درصد، افزايش خريد داشته‌ايم و پرداخت به كشاورزان نيز بيش از 100درصد افزايش داشته است.

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران، بيشترين خريد گندم را در استانهاي خوزستان بيش از 850 هزار تن ، فارس حدود 150 هزار تن و ايلام حدود 100 هزار تن اعلام و اظهار كرد: خوزستان ركورد خريد پايان فصل سال گذشته‌ي خود را كه حدود 720 هزار تن بود، با اين ميزان خريد، شكست.

قبادي عنوان كرد: 168 مركزخريددولتي در9 استان هم اكنون درگير عمليات خريد تضميني گندم از كشاورزان مي‌باشند و در استان هاي بوشهر، فارس و خوزستان كه خريد گندم زودتر از ساير مناطق شروع شده، همچنان ادامه دارد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با اظهار خرسندي از رشد 80 درصدي خريد تضميني گندم، اظهار كرد: اميدواريم خريد با همين روند و به شكل مطلوب ادامه پيدا كند و نياز عمده‌ي مصرف گندم كشور، از خريد داخلي تامين شود.

قبادي افزود: در سالجاري كليه‌ي بهاي گندم هاي خريداري شده در اسرع وقت و ظرف حداكثر48 ساعت پس از تحويل محموله‌هاي گندم به حساب كشاورزان عزيز واريز مي‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: