آمار دقیقی از تولید، واردات و قاچاق تجهیزات پزشکی نداریم

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بحث قاچاق کالا در بخش تجهیزات پزشکی بسیار جدی است. یکی از چالشهای اساسی حوزه تجهیزات پزشکی، دقیق نبودن آمار و اطلاعات مربوط به سهم تولید، واردات و قاچاق این تجهیزات است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، دکتر رسول دیناروند در مراسم اختتامیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث گفت: بحث قاچاق کالا در بخش تجهیزات پزشکی بسیار جدی است. یکی از چالشهای اساسی حوزه تجهیزات پزشکی، دقیق نبودن آمار و اطلاعات مربوط به سهم تولید، واردات و قاچاق این تجهیزات است.

رسول دیناروند

وی با تاکید بر ضرورت نظارت جدی بر نحوه توزیع و عرضه تجهیزات پزشکی ادامه داد: سیاست وزارت بهداشت بر ساماندهی حوزه تجهیزات پزشکی متمرکز است به خصوص اینکه در حال حاضر طرح تحول نظام سلامت در حال اجرا است و بخش هنگفتی از هزینه های این طرح را دولت تامین می کند. اگر ساماندهی در حوزه تجهیزات پزشکی صورت نگیرد، دولت نمی تواند پاسخگوی هزینه ها باشد.

دیناروند با بیان اینکه دولت باید بتواند در چارچوب هزینه ها، به مردم خدمات دهی کند، خاطرنشان کرد: در چارچوب ساماندهی، بحث حمایت از تولید نیز در نظر گرفته شده و استفاده و تجویز کالاهای تولید داخل، حداقل در بخش دولتی اولویت دارد.

وی با اشاره به سیاست وزارت بهداشت مبتنی بر حمایت از تولیدکنندگان گفت: سعی می کنیم در جایی که باید حق تولیدکننده رعایت شود، حضور یابیم.به هر حال مهم این است که نگاهمان را عوض کرده و فقط بر بازار داخلی تمرکز نداشته باشیم چون ما نمی توانیم مرزها را ببندیم و به خارج از آنها نگاه نکنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: تاکید اقتصاد مقاومتی نیز این است که با تاکید بر بازار ملی و دست یابی به بازار بین المللی خواهیم توانست در دنیا شرایط رقابت ایجاد کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: