۲۹ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰

بانک مسکن: متعهد به تکمیل تعهدات قبلی مسکن مهر هستیم/تعهد جدید ایجاد کنیم

قرار شده که بانک مسکن از محل خط اعتباری بانک مرکزی به میزان ۴۵۰ هزار میلیارد ریال و از محل وصولی تسهیلات طرح مهر طی سال‌های ۹۲،۹۳ و ۹۴ نسبت به تامین منابع مسکن مهر اقدام کند

به گزارش عیارآنلاین، ذبیح‌الله نعمتی، مدیر امور اعتباری بانک مسکن در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: با وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکاتبات زیادی داریم، اما به‌طور کلی قرار شده که بانک مسکن از محل خط اعتباری بانک مرکزی به میزان ۴۵۰ هزار میلیارد ریال و از محل وصولی تسهیلات طرح مهر طی سال‌های ۹۲،۹۳ و ۹۴ نسبت به تامین منابع مسکن مهر اقدام کند.

تاکنون محدودیتی در پرداخت تسهیلات ایجاد نکرده‌ایم، اما بارها گفته‌ایم قرارداد جدیدی منعقد نمی‌کنیم چراکه باید به تعهدات قبلی پایبند باشیم.

آنچه بنیاد مسکن می‌خواهد قراردادهای جدید است که در تعهد بانک مسکن و دولت نیست. بانک مسکن باید قراردادهای قبلی پروژه‌های مسکن مهر را که ثبت موقت شده، انجام دهیم.

حدود ۱.۲ میلیون واحد مسکن مهر نیمه‌کاره داریم که اگر هر کدام از آنها به‌طور میانگین دو میلیون تومان متمم بخواهند در مجموع ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز است.

باید پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کنیم تا به سامان برسند. بانک مسکن و دولت متعهد به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام قبلی مسکن مهر هستند از این رو نباید تعهد جدید ایجاد کنیم.

بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن مهر هیچ محدودیتی ندارد و به تعهدات باقیمانده مسکن مهر پایبند است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: