۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۲
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران

دولت برنامه مشخصی در بخش مسکن ندارد

در طرح جامع مسکن طرح دولت سیاست و برنامه مشخصی را برای ایجاد رونق در بازار ساخت و ساز و عرضه مسکن لحاظ نکرده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در تحلیل آخرین وضعیت بخش مسکن و افزایش اجاره بها با بیان اینکه مشکلات این حوزه و افزایش اجازه بها ناشی از کمبود ساخت وساز و عرضه مسکن در بازار است، گفت: حدود یک سالی است که رکود در بازار مسکن حاکم شده و با روی کار آمدن دولت یازدهم همه مردم و انبوه سازان منتظرند تا این دولت سیاست های خود را به صورت شفاف اعلام کند تا بازار رونق یابد.

در طرح پیشنهادی دولت فاکتور وعاملی که باعث ایجاد انگیزه و تشویق سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان برای فعالیت در بخش مسکن و رونق ساخت و ساز و عرضه مسکن شود، کمتر دیده می‌شود.

سیاست های ضد تورمی دولت نقش مهمی در کنترل قیمت مسکن دارد. در حال حاضر بخش مسکن از حمایت های بانکی محروم است در حالی که می توان با تزریق مناسب اعتبار به حوزه مسکن بخشی از مشکلات این بخش را که در حالت رکود به سر می برد را حل کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش سالانه اجاره بهای مسکن به علت رکود حاکم بر بازار مسکن، گفت: در آستانه فصل تابستان جابجایی ها و نقل و انتقال در بخش مسکن رونق می گیرد و مالکان متناسب با افزایش نرخ تورم قیمت اجاره بها را افزایش می دهند که البته عمدتا این رقم بیشتر از نرخ تورم است و این وضعیت فشار مضاعفی را به خانوارها وارد می‌کند.

رضایی کوچی با انتقاد از ابهام زیاد موجود در بخش مسکن و تاخیر دولت در اعلام سیاست های خود برای این بخش، گفت: ادامه این وضعیت به صلاح جامعه نیست و دولت باید سیاست های حمایتی خود در بخش مسکن را به صورت شفاف و روشن اعلام کند تا مردم و انبوه‌سازان تکلیف خود را بدانند و ساخت و ساز مسکن رونق گیرد.

در حالی رونق ساخت و ساز مسکن در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال و کنترل قیمت ها نقش قابل توجهی دارد به علت بی توجهی به این حوزه شاهد رکود در حوزه مسکن و مشکلات مردم در این رابطه هستیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: