۲۸ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰

عضو کمیسیون عمران مجلس: بانک‌ها روز روشن قانون‌شکنی می‌کنند

بانک‌ها در روز روشن قانون شکنی می‌کنند، عملکرد بانک‌ها باعث شده تا سازندگان مسکن دیگر رغبتی به ساخت و ساز نداشته باشند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: وقتی بانک‌ها وارد حوزه ساخت و ساز می‌شوند دیگر حاضر نمی‌شوند تسهیلات را در اختیار انبوه‌سازان قرار ‌دهند، چراکه واحدهای ساخته خود را با سود بالاتری در بازار می‌فروشند و به نابسامانی این بخش دامن می‌زنند.

علیرضا خسروی - عضو کمیسیون عمران

بانک‌ها تبدیل به معضلی برای حوزه ساخت‌وساز مسکن شده‌اند، ,اقعیت این است که اقتصاد ایران را با بانک فلج کرده‌اند.

وی در این‌باره به مثالی اشاره کرد و گفت:‌ یکی از سازندگان مسکن از یکی از بانک‌های خصوصی ۱۲۰ میلیون تومان وام دریافت کرد و ۶۰ میلیون تومان را بازپرداخت کرده، اما به دلیل عدم پرداخت دو قسط، بانک پنج واحد آپارتمانش را تملک کرده است.

بانک از وام‌گیرنده وکالت بلاعزل گرفته است، این در حالی است که قیمت آپارتمان‌ها حداقل ۷۰۰ میلیون تومان است. متاسفانه حرف چنین افرادی هم جایی نمی‌رسد یکبار هم دادگاه رفته به نفع وام گیرنده رای صادر شده اما در تجدیدنظر به نفع بانک رای صادر شده است.

بانک‌ها در حال ضربه زدن به بخش ساخت و ساز مسکن کشور هستند، با این وضعیت سازندگان وارد این حوزه نمی‌شوند.

سه قانون داریم که بانک‌ها در روز روشن آن را می‌شکنند،  ‌بانک‌ها نباید به سرمایه‌گذاری غیرمنقول وارد شوند اما همه بانک‌ها وارد این حوزه شده‌اند، بانک‌ها نباید به اعضای هیات مدیره وام پرداخت کنند که البته این قانون را هم زیرپا می‌گذارند.

قانون دیگر مربوط به این است که بانک‌ها نباید شرکت‌داری کنند، ادامه داد: بانک‌ها هم وام می‌دهند و هم شرکت‌داری می‌کنند و با این اقدامات اقتصاد کشور را خراب کرده‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: