۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴

برگزاری میزگرد «بنزین داخلی یا خارجی» در دانشگاه امیرکبیر

میزگردی با موضوع «بنزین خارجی یا داخلی» با حضور مدعوینی از وزارت نفت، سازمان حفاظت از محیط زیست و جمعی از دانشجویان دوشنبه 29 اردیبهشت ماه ساعت 15 در مجموعه تالارهای دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

بنزینبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری دانشجو، میزگردی با موضوع «بنزین خارجی یا داخلی» با حضور مدعوینی از وزارت نفت، سازمان حفاظت از محیط زیست و جمعی از دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.
محورهای این میزگرد کارشناسی شامل «اقتصاد مقاومتی و افزایش واردات؟! صرف فعل ما نمی‌توانیم یا …؟!»، «آیا متهم اصلی، بنزین پتروشیمی‌هاست؟! بنزین پالایشگاه‌ها آلوده تر است یا بنزین پتروشیمی‌ها؟!»، «علت تأخیر در بهره برداری از فازهای مختلف پالایشگاه‌ها چیست؟! برنامه بلند مدت در بهره برداری از پالایشگاه‌ها؟!»، «چرا محیط زیست موضعی نسبت به آلودگی بنزین پالایشگاه‌ها در 8 سال پیش تا کنون نداشته است؟!»، «استاندارد ملی برای بنزین در ایران تعریف شده است؟! آیا اصلاً بنزین حاصل از پتروشیمی‌ها وارد کلان شهرها شده است؟!»، «تغییر نظر وزارت نفت در فاصله چند ماه؟!»، «نظر کارشناسی وزارت نفت ولی عدم اختصاص ردیف بودجه؟!»، «ردیف بودجه ای برای 2.4 میلیارد دلار واردات بنزین تعریف شده؟!» است. این برنامه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوشنبه 29 اردیبهشت ماه ساعت 15 در مجموعه تالارهای دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.
پیگیری های خبرنگار عیارآنلاین حاکی از آن است که حضور کارشناسان و مسئولینی چون علیرضا متاجی، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، جلیل سالاری، مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و ضرابی در این برنامه قطعی شده است و حضور افرادی مانند محسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، شاهرخ خسروانی، معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط ‌زیست در این برنامه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: