۲۹ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
وزیر راه و شهرسازی:

خرید ۳ هزار کیلومتر ریل از کشورهای هند و ترکیه/وارداتی بودن کل ریل‌های کشور

سفارش ریل‌ها حداقل ۶ یا ۷ ماه طول می‌کشد و ما برای تامین ریل‌ها خریدهایمان را آغاز کرده‌ایم و تاکنون اقدام به خرید ۳ هزار کیلومتر ریل از کشورهای ترکیه و هند کرده‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، عباس آخوندی در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار کرد: سفارش ریل‌ها حداقل ۶ یا هفت ماه طول می‌کشد و ما برای تامین ریل‌ها خریدهایمان را آغاز کرده‌ایم و تاکنون اقدام به خرید ۳ هزار کیلومتر ریل از کشورهای ترکیه و هند کرده‌ایم.

آخوندی - وزیر راه و شهرسازی

تمام ریل‌های خط راه آهن کشور وارداتی است ولی این به معنی پیچیده بودن تکنولوژی این کار نیست بلکه ایجاد کارخانه ریل‌سازی پرهزینه بوده و باید برای تولیدات آن علاوه بر بازار داخلی به دنبال بازارهای خارجی بود.

آخوندی در پاسخ به پرسش امام جمعه تبریز در مورد وضعیت اجرایی راه آهن میانه – تبریز اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی ۹ قطعه از این خط راه‌آهن بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بوده و مشکل مسیر عبور قطعه دهم در تبریز نیز با شهرداری توافق شد و مسیر آن تعیین و به زودی به پیمانکار واگذار خواهد شد.

به دنبال تامین مالی برای این طرح ملی هستیم و با چینی‌ها در این خصوص وارد مذاکره شده‌ایم و در سفر روز سه‌شنبه‌ آتی به چین، یکی از محورهای گفت‌و‌گو بحث فاینانس مالی راه‌آهن خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی در مورد آزاد راه سهند – تبریز نیز گفت: این طرح با مشارکت شرکت عمران سهند در دست اجراست و کارهای خوبی صورت گرفته که امیدواریم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

آخوندی به زیرسازی ۳۰ کیلومتر از بزرگراه تبریز – اهر اشاره کرد و گفت: قیر این طرح مهم از سوی وزارت تامین خواهد شد تا بخش دیگری از این بزرگراه به بهره‌برداری برسد تا شاهد کاهش تلفات در این جاده باشیم.

علاوه بر این از سایر منابع مالی وزارت نیز به این طرح اعتباری تخصیص داده خواهد شد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: