۲۹ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰

توسعه شبکه ریلی، زمینه ساز گسترش ترانزیت کالا و جذب سرمایه در کشور

رییس مجلس با تاکید بر لزوم گسترش شبکه ریلی کشور، گفت: توسعه راه آهن منجر به گسترش ترانزیت کالا ، گسترش صنعت توریسم و گردشگری داخلی و توسعه متوازن کشور و افزایش قابلیت جذب سرمایه در نقاط دور دست کشور خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی ‌رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه( ۲۸ اردیبهشت) در جلسه مجمع نمایندگان استان‌های قم،‌ قزوین و خراسان جنوبی که با حضور وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی مسایل حمل و نقل ریلی این سه استان برگزار شد،‌ گفت: راه آهن در کوتاه کردن مسیر راه ها و گسترش ارتباطات نقش بسزایی دارد و وزارت راه باید تلاش جدی در جهت گسترش شبکه ریلی کشور داشته باشد.

علی لاریجانی 2

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: با استفاده از فاینانس خارجی، می توان اعتبار اجرای راه آهن نهبندان-بیرجند- قاین به گناباد و کالشور و اتصال به خط ریلی بافق –مشهد را پس از تکمیل مراحل مطالعاتی درسال ۹۴، تامین کرد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد خط ریلی قزوین- بویین زهرا- ساوه و قم، ادامه داد: لازم است مطالعات فاز ۱ و ۲ این پروژه در سال جاری از محل اعتبارات ملی توسط وزارت راه و شهرسازی اجرایی شده و ردیف اعتباری آن در لایحه بودجه ۱۳۹۴ به مجلس پیشنهاد و عملیات اجرایی آغاز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین از وزیرراه و شهرسازی خواستار بررسی نحوه اتصال شهرهای جهرم و لار به شبکه راه آهن در سال ۹۳ و تامین اعتبار آن در لایحه بودجه سال ۹۴ شد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: