رشد ۴۴درصدی تعرفه‌های درمانی دولتی/افزایش قیمت متوجه مردم نخواهد بود

وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌ها در بخش دولتی حدود ۴۴ درصد و در بخش خصوصی ۲۵ درصد رشد داشته‌اند اما توجه داشته باشیم که ۴۴ درصد افزایش در بخش دولتی از طرف بیمه‌ها پرداخت می‌شود و این افزایش قیمت متوجه مردم نخواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: سیاست دولت یازدهم، حمایت از تولیدات داخلی در حوزه‌های مختلف است.

هر کجا تولیدکننده داخلی بتواند کالای با کیفیت تولید کند به طوری که رضایت مصرف‌کننده را جلب کند، ما از واردات کالای مشابه آن جلوگیری می‌کنیم. حتی شورای فناوری و صندوق توسعه ملی نیز از این تولیدکنندگان حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد و ما علاقه‌مندیم که محصولات ایرانی به دوردست‌ترین نقاط جهان صادر شود.

هاشمی

وی با اشاره به کمبود پزشک در برخی نقاط محروم کشور گفت: از اول خرداد کار جذب پزشکان و بکارگیری آنها در نقاط محروم آغاز می‌شود و امیدواریم که ۱۸۰۰ پزشک و متخصص که در کشور کم داریم، از این طریق جذب شوند. البته عمده جذب نیروهای ما از پزشکانی خواهد بود که در شهرها مستقر هستند و به کارهای پزشکی یا غیرپزشکی مشغولند.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین در مورد اثرات تحریم‌ها در وضعیت تجهیزات پزشکی کشور گفت: به علت تحریم‌های ظالمانه، وضعیت واردات با مشکل روبه‌رو شده بود، اما بعد از توافقات، تسهیلاتی وارد شد که از مسیر ژاپن و سوئیس بتوانیم خرید تجهیزات انجام دهیم.

تعرفه‌ها در بخش دولتی حدود ۴۴ درصد و در بخش خصوصی ۲۵ درصد رشد داشته‌اند اما توجه داشته باشیم که ۴۴ درصد افزایش در بخش دولتی از طرف بیمه‌ها پرداخت می‌شود و این افزایش قیمت متوجه مردم نخواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با تجمیع بیمه‌ها آرزوی مردم به داشتن یک بیمه قدرتمند است محقق شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: