۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

خریداری 35 هزا تن برگ سبز چای از چایکاران

تاکنون 35 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده است که 80 درصد آن درجه یک و 20 درصد آن را برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهد.

چای

به گزارش عیارآنلاین، رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با ایانا گفت: تاکنون 35 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده است که 80 درصد آن درجه یک و 20 درصد آن را برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهد.

علی محرر افزود: تعداد کارخانه‌های فعال 142 واحد است که با احتساب شعبه‌های خرید، 152 کارخانه کار تولید چای را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: میزان چای خشک تولید شده در حال حاضر 800 تن است و کل مبلغی که بابت آن باید پرداخت شود، 57 میلیارد تومان برآورد شده است.

محرر ادامه داد: در سال جاری با افزایش 50 درصدی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای، شاهد انگیزه بیشتر در این بخش بودیم.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: در سال جاری هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با قیمت یک‌هزار و 800 و درجه دو، یک‌هزار تومان خریداری می‌شود؛ این در حالی است که در سال گذشته هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک، یک‌هزار و 200 و درجه دو، 650 تومان بود.

وی یادآور شد: بابت بهای برگ سبز چای نیز رایزنی‌هایی انجام شده و تاکنون بخشی از آن تأمین و پرداخت شده است؛ اما برای ادامه، اعتبار خاصی در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود وضعیت پرداخت‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته بهتر باشد.

محرر تأکید کرد: تا چند روز آینده وضعیت بهای برگ سبز چای و محل پرداخت آن مشخص‌تر خواهد شد.

تلگر

برچسب‌ها:

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: