خریداری ۳۵ هزا تن برگ سبز چای از چایکاران

تاکنون ۳۵ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده است که ۸۰ درصد آن درجه یک و ۲۰ درصد آن را برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهد.

چای

به گزارش عیارآنلاین، رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با ایانا گفت: تاکنون ۳۵ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده است که ۸۰ درصد آن درجه یک و ۲۰ درصد آن را برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهد.

علی محرر افزود: تعداد کارخانه‌های فعال ۱۴۲ واحد است که با احتساب شعبه‌های خرید، ۱۵۲ کارخانه کار تولید چای را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: میزان چای خشک تولید شده در حال حاضر ۸۰۰ تن است و کل مبلغی که بابت آن باید پرداخت شود، ۵۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

محرر ادامه داد: در سال جاری با افزایش ۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای، شاهد انگیزه بیشتر در این بخش بودیم.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: در سال جاری هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با قیمت یک‌هزار و ۸۰۰ و درجه دو، یک‌هزار تومان خریداری می‌شود؛ این در حالی است که در سال گذشته هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک، یک‌هزار و ۲۰۰ و درجه دو، ۶۵۰ تومان بود.

وی یادآور شد: بابت بهای برگ سبز چای نیز رایزنی‌هایی انجام شده و تاکنون بخشی از آن تأمین و پرداخت شده است؛ اما برای ادامه، اعتبار خاصی در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود وضعیت پرداخت‌ها در سال جاری نسبت به سال گذشته بهتر باشد.

محرر تأکید کرد: تا چند روز آینده وضعیت بهای برگ سبز چای و محل پرداخت آن مشخص‌تر خواهد شد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: