۲۷ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

افزایش تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه در روز تا پایان امسال

محسن قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت با بیان اینکه میزان تولید روزانه نفت کشور تا پایان سال به ۴ میلیون بشکه می‌رسد، از در دست بررسی بودن قرارداد تهاتری ایران و روسیه خبر داد و درباره فروش داخلی نفت نیز گفت: در حال حاضر، نفت در بازار داخلی توسط بورس عرضه می‌شود که این میزان به فروش روزانه ۱.۷ میلیون بشکه می‌رسد.

قمصریبه گزارش عیارآنلاین، محسن قمصری، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت: با توجه به حجم تولید نفت در حال حاضر و همچنین وعده وزیر مبنی بر افزایش حجم تولید به شرط صادرات نفت، میزان تولید روزانه نفت کشور تا پایان سال به ۴ میلیون بشکه می‌رسد.

قمصری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر آمادگی افزایش تولید روزانه نفت را داریم اما باید بتوانیم در همین زمان صادرات نفت را افزایش دهیم.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با اشاره به توافق ایران و ۱+۵ که شاید بر اثر این توافقات تحریم‌های نفتی ایران برداشته شود و صادرات افزایش یابد، افزود: هیچ گاه صادرات نفت آسان نبوده و در صورت برداشته شدن تحریم‌ها نباید به این فکر افتاد که وضعیت عالی می‌شود، بلکه این امر می‌تواند تسهیل کننده صادرات نفت باشد .

قمصری با بیان این که بازار نفت، بازار سختی است گفت: در این بازار همه تولید کنندگان می‌خواهند حداکثر سود و منافع را از سهم بازار داشته باشند، اما در این شرایط هم می‌توان صادرات را افزایش داد.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت تهاتر نفتی ایران و روسیه تصریح کرد: این طرح هنوز در حال بررسی است و آنهایی که باید در این باره بدانند، اطلاعات کافی را دارند.

قمصری افزود: در این طرح نیازهای کشور مشخص شده است و امکانات صادرات نیز معلوم است و اجرای طرح منوط به زمان توافق است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با اشاره به وضعیت فروش نفت داخلی گفت: در حال حاضر نفت در بازار داخلی توسط بورس عرضه می‌شود که این میزان به فروش روزانه ۱.۷ میلیون بشکه می‌رسد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: