مصرف گوشت مرغ در ایران دو برابر میانگین مصرف جهانی

حسن رکنی: میانگین مصرف تخم مرغ در دنیا حدود ۹ کیلو و در ایران حدود ۱۱ کیلو است همچنین میانگین مصرف گوشت مرغ در دنیا ۱۳ کیلو و در ایران حدود ۲۵ کیلو است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ایسنا، معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید ۷۵۰ میلیون تن شیر در دنیا و میانگین مصرف ۱۱۰ کیلو شیر در دنیا، گفت: میانگین مصرف شیر در کشور ما هم همین حدود است.

دکتر حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی

وی میانگین مصرف گوشت قرمز در کشور را حدود ۱۱.۵ کیلو عنوان کرد و افزود: میانگین مصرف در دنیا منهای گوشت خوک حدود ۱۲ کیلوگرم است.

رکنی ادامه داد: میانگین مصرف تخم مرغ در دنیا حدود ۹ کیلو و در ایران حدود ۱۱ کیلو است همچنین میانگین مصرف گوشت مرغ در دنیا ۱۳ کیلو و در ایران حدود ۲۵ کیلو است.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: پیش‌بینی شده است که میزان پروتئین مصرفی جامعه را در بخش تولیدات دامی افزایش دهیم؛ هر چه میزان برخورداری جامعه بیشتر می‌شود میزان پروتئین مصرفی از گیاهی به دامی سیر پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم ظرف چند سال آینده در تأمین حداقل نیازهای پیش‌بینی شده قدم‌های خوبی را برداریم.

رکنی با اشاره به تولیدات دو میلیون تنی در بخش طیور کشور عنوان کرد: سال گذشته پیش‌بینی شده بود ۵۰ هزار تن مرغ واردات داشته باشیم ولی به این نتیجه رسیدیم که احتیاجی به این میزان واردات نداریم و نه تنها می‌توانیم مصرف داخل را تأمین کنیم بلکه می‌توانیم مازاد ان را به کشورهای دیگر صادر کنیم، در نتیجه مجموع واردات ما در سال گذشته ۱۱ هزار تن و میزان صادرات نیز ۴۵ هزار و ۵۰۰ تن بود.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری برنامه ریزی شده است از این میزان صادرات نیز عبور کنیم و به رقم بالاتری برسیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: