۲۸ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۷

وزیر نفت پاکستان: ایران هیچ شکایتی درباره خط لوله صلح نداشت

شاهد خاقان عباسی، وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: در سفر نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به ایران، سران دو کشور موضوع خط لوله آی پی را بررسی کردند و مقامهای ایرانی نیز با درک مواضع پاکستان هیچ شکایتی در این باره نداشتند.

عباسی-پاکستانبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، شاهد خاقان عباسی، وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان وجود هرگونه اختلاف میان تهران و اسلام آباد بر سر اجرای پروژه خط لوله گازی ایران-پاکستان را رد کرد.

عباسی روز چهارشنبه ( ٢٤ اردیبهشت ماه) با حضور در جلسه کمیته فرعی نفت و منابع طبیعی سنای پاکستان گفت: پاکستان همه اقدامهای لازم برای انجام پروژه خط لوله آی پی را انجام داده و تحریم های بین المللی علیه ایران تنها مانع اجرایی شدن این پروژه است.

به گفته وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان، خط لوله گاز ایران-پاکستان در ابتدا قادر به تامین روزانه ٧٥٠ میلیون فوت مکعب گاز مورد نیاز پاکستان است که این مقدار می تواند به یک میلیون فوت مکعب در روز نیز افزایش یابد تا نیاز ضروری این کشور به انرژی را بر طرف کند.

عباسی همچنین یادآور شد که در سفر نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به ایران، سران دو کشور موضوع خط لوله آی پی را بررسی کردند و مقامهای ایرانی نیز با درک مواضع پاکستان هیچ شکایتی در این باره نداشتند.

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان، ذخایر نفت و گاز این کشور را رو به کاهش توصیف کرد و گفت، این کشور برای مقابله با بحران انرژی، به فعالیتهای اکتشافی خود سرعت بخشیده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: