۲۸ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹

زنگنه: اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران جا باز می کنند

وزیر نفت در حاشیه اجلاس بین المللی انرژی در مسکو با بیان اینکه هم اکنون ایران روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند، گفت: مطمئن هستم اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران در بازار جهانی جا باز می‌کنند.

زنگنهبه گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، بیژن زنگنه، وزیر نفت، در حاشیه برگزاری نشست بین‌المللی انرژی مسکو در جمع خبرنگاران از برنامه میان مدت ایران برای افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به ۵.۷ میلیون بشکه در روز تا ۴ سال آینده خبر داد و گفت: مطمئن هستم اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران در بازار جهانی جا باز می‌کنند.

زنگنه در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کند اعضای اوپک تولید خود را کاهش دهند تا برای ایران جا باز شود اظهار داشت: من فکر می کنم آن ها این کار را انجام دهند. من مطمئنم این کار را انجام می دهند. آن ها به طور مستقیم و رو در رو به من گفته اند در کنار ما پیش می روند و برای نفت ایران جا باز می کنند.

وزیر نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی، ایران با وجود این که هدف تحریم های غرب قرار دارد، اما تولید و صادرات نفت خود را افزایش می دهد، اظهار داشت: سه تا چهار سال آینده، برنامه میان مدت ایران افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به ۵.۷ میلیون بشکه در روز است.

زنگنه با یادآوری اینکه هم اکنون ایران روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند، بیان کرد: وضعیت بازارهای جهانی نفت را مطلوب ارزیابی می کنم.

وزیر نفت با اعلام اینکه در نشست ماه آینده وزرای اوپک انتظار تغییر عمده ای در سطح تولید نفت این سازمان را ندارد، افزود: برنامه های جدید افزایش تولید نفت در دستور کار قرار دارد.

به گزارش عیارآنلاین، آژانس بین المللی انرژی در گزارش اخیر خود اعلام کرده بود که صادرات نفت ایران در ماه آوریل ۲۰۱۴ برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و به ۱.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: