۲۸ ارد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰

نقش مهم رايزنان اقتصادي در اجراي سياست برون گرا اقتصادمقاومتي

وزير صنعت، معدن و تجارت با تاكيد بر نقش موثر رايزنان بازرگاني و اقتصادي در توسعه مبادلات تجاري تصريح كرد: رايزنان بازرگاني خارج از كشور حلقه مفقوده شناسايي بازار مناسب و تبادل اطلاعات هستند كه بايد بيش از گذشته مورد توجه قرار بگيرند.

نعمت زادهبه گزارش عیارآنلاین، به نقل از مهر، محمدرضا نعمت زاده در ديدار با جمعي از رايزنان اقتصادي خارج از كشور با بيان به اينكه در حال حاضر حضور آنان در عرصه هاي مختلف اقتصادي به خوبي ديده نشده است افزود: رايزنان اقتصادي در واقع شاه بيت توسعه اقتصادي كشورند چرا كه از نزديك با زمينه هاي سرمايه گذاري و تبادلات تجاري بين المللي آشنا هستند.

وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اهميت موضوع درون زا و برون گرا بودن اقتصاد در سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: بر اين اساس ، جايگاه رايزنان اقتصادي ،در ديگر كشورها پررنگ تر خواهد بود و از اين رو يكي از برنامه هاي اين وزارتخانه افزايش تعداد رايزنان بازرگاني در كشورهاي مختلف است.

به گفته نعمت زاده، براي ارتقای جايگاه اقتصادي كشور و پيشرفت دراين زمينه نگاه سرمايه گذاري به داخل مرزها كفايت نمي كند، بلكه بايد نگاه به بيرون داشت.

وي با اشاره به اينكه در سالهاي گذشته به واسطه مسائلي چون تحريم كشور دچار مشكلاتي بوده است، بر شناسايي بازرهاي بين المللي تاكيد كرد وگفت: بازارسازي در بيرون مرزها مي تواند تاثيرات به مراتب بيشتري در داخل داشته باشد به شرطي كه درست صورت بگيرد.

وي افزود: تجارت خارجي نيازمند زيرساخت و زيربناي لازم است كه دراين بين توجه به سلامت، امانت، تعهدگرايي و رعايت اخلاق حرفه اي را نبايد از ياد برد زيرا كه بزرگترين سرمايه يك بنگاه، اعتمادي است كه ديگران مبذول مي دارند.

نعمت زاده همچنين توجه به خدمات پيش و پس از فروش، كيفيت بسته بندي، سرمايه گذاريهاي مشترك يا مستقل در ايران و سرمايه گذاري در خارج از كشور را از موضوعاتي ذكر كرد كه بيش از پيش بايد مورد توجه قرار بگيرد.

وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود ، استفاده از مزيتهاي ساير كشورها را مورد اشاره قرار داد و گفت: شناسايي بازار ساير كشورها بويژه كشورهايي كه از دانش فني بالايي برخوردارند همچنين جمع آوري و تبادل اطلاعات از وظايفي است كه رايزنان ما بايد در اختيار مديران و سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي در داخل كشور بگذراند.

در اين ديدار شماري از رايزنان بازرگاني كشور ، گزارشي از مسائل ومشكلات محل ماموريت خود ارائه كردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: